Eskişehir’de ” Süt sığırcılığını geliştirmede önemli atak “ - Eskişehir Haber

Eskişehir Ekonomi

Eskişehir’de ” Süt sığırcılığını geliştirmede önemli atak “

Eskişehir’de ” Süt sığırcılığını geliştirmede önemli atak “
Yayınlama: 4 Haziran 2024 Salı
A+
A-

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binası toplantı salonunda 25 Mayıs Cumartesi günü “Süt İneklerinin Beslenmesinde Güncel Yaklaşımlar” ve “Süt Sığırcılığının Kaderi Buzağı Sağlığı“ konularını içeren “Eskişehir’de Süt Sığırcılığını Geliştirme”  eğitim   toplantısı   düzenlendi.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ile Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimler Odası koordinatörlüğünde ve Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği’nin katkılarıyla gerçekleşen toplantıya Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü   Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erdinç Yuva, Eskişehir  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gazi Küçükarslan, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü  Mehmet Yurt ve Eskişehir’de süt sığırcılığı yapan işletme sahipleri katıldı.

 Yetiştiricilere Prof. Dr. Abuzer Acar tarafından “ Buzağı İshallerinden Korunma Ve Mücadelede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ” konusunda eğitim verilirken verimli ve karlı süt sığırcılığı yapılması için bilinçli ve bilimsel hayvan beslemenin öneminin öne çıktığı günümüzde  “ Süt İneklerinin Beslenmesinde Güncel Yaklaşımlar ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ”  konusu da Dr. Cangir  Uyarlar tarafından aktarıldı.  

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş yaptığı konuşmada özellikle kadın ve genç yetiştiricilerin bu tür eğitimlere olan ilgilerinden duyduğu  mutluluğu dile getirerek toplantının gerçekleşmesinde katkısı olan Oda ve Birlik başkanlarına teşekkür etti.  Eskişehir’de Hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacak her türlü etkinlik ve eğitim çalışmasına destek olmak için tüm imkânları seferber ettiklerini ifade etti. İnteraktif ortamda karşılıklı soru cevap ile verilen eğitimden çok memnun olduklarını dile getiren yetiştiriciler ise öğrendikleri konuları sahada uygulayarak daha verimli hayvancılık yapabileceklerini gördüklerini dile getirdiler.

İlimizde üreticilerimize yönelik eğitim çalışmaları ve saha kontrolleri kurumumuz teknik kadrosunun aralıksız çalışmalarıyla devam edecektir.

 Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024