Belediye değil Aile Şirketi! - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Belediye değil Aile Şirketi!

Belediye değil Aile Şirketi!
Yayınlama: 11 Şubat 2024 Pazar
A+
A-

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Dede Mahallesi'ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında bir kez daha Büyükşehir Belediyesi'ndeki aile boyu saltanatı dile getirmesi akıllarda bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Eğer Hatipoğlu'nun iddiaları doğru çıkarsa her fırsatta liyakatten, işi ehline vermekten söz eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in 25 yıldır Eskişehir'in nitelikli bireyleri yerine yakın çevresini belediye kadrolarına doldurduğu daha net olarak anlaşılacak.

Bize ulaşan bilgilere göre;

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Bükülmez.

M. Bükülmez'in kız kardeşi Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (ESKİ) Personel Daire Başkanı.

Erkek kardeşi ise ESKİ Genel Müdürlüğü Satın Amla Şube Müdürü A. Bükülmez. Seçimi aldıkları takdirde daire başaknı olacak.

Yılmaz Büyükerşen'in kaynı M. Asbuzoğlu 70 yaşlarında ve Kalabak Su Dolum Daire Başkanlığında danışman.

Kaynının kızı Iraz Bayındır (Asbuzoğlu) Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanı, aynı zamanda Özel Kalem Müdürü.

Iraz Bayındır'ın kocası H. Bayındır ESTRAM Genel Müdürü

Kardeşi Z. Asbuzoğlu da belediyede çalışıyor. Mesai yapan çalışanlar ise böyle birini pek görmediklerini söylüyorlar.

Halkın gözünde kıyak olarak bilinen ek görevlendirme yerlerine seçilmişler de var. Örneğin B. Değirmencioğlu. Hem Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü hem de Teftiş Kurulu Başkanı!

Peki bitti mi? Bitmedi.

Şimdi Yılmaz Büyükerşen'in yerine Belediye Başkanı seçtirilmeye çalışılan Ayşe Ünlüce'nin kız kardeşinin kocası, eniştesi E. Yıldız da ESKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı.

Şimdi Eskişehir'in has evlatları soruyor:

"Bu şehirde belediyede bu kadar mevkide, makamda, konumda çalışabilecek olanlar sadece sizin yakınlarınız mı? Bu şehirde yaşayan yüz binlerce insan arasında bu makamları hak eden başka Eskişehir evladı yok mu?

Bu alımları neye göre yapıyorsunuz? Yakınınız olup olmamasına göre mi, liyakate göre mi? Aile boyu yapılanma tam bir saadet zinciri oluşumu gibi bir kazanç sağlamıyor mu?

Bakalım Büyükşehir Belediyesi yönetimi bu iddiaları nasıl cevaplandıracak, cevaplandırabilecek mi?Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024