OEDAŞ, tüketicileriyle WhatsApp üzerinden yazışıyor - Eskişehir Haber

Eskişehir Ekonomi

OEDAŞ, tüketicileriyle WhatsApp üzerinden yazışıyor

OEDAŞ, tüketicileriyle WhatsApp üzerinden yazışıyor
Yayınlama: 17 Mayıs 2024 Cuma
A+
A-

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ’ın ‘0222 186 00 00’ numaralı WhatsApp hattını cep telefonuna kaydeden tüketiciler, bu numarayla yazışarak planlı-plansız kesintiler ve elektrik dalgalanmaları hakkında bilgi alıp, aydınlatmayla ilgili ihbarda bulunabiliyor. İlk etapta yapay zeka destekli bir bot üzerinden ilerleyen yazışma, tüketicilerin farklı soruları olması durumunda müşteri temsilcisi ile yine aynı kanal üzerinden yazışarak devam ediyor ve bu sayede konu çözüme kavuşturuluyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta faaliyet gösteren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), tüketici memnuniyetini ve deneyimini sürekli olarak iyileştirmeye yönelik dijitalleşme çalışmaları kapsamında WhatsApp üzerinden de hizmet veriyor. Buna göre ‘0222 186 00 00’ numaralı WhatsApp hattını cep telefonuna kaydeden OEDAŞ tüketicileri; planlı-plansız kesintiler ve elektrik dalgalanmaları hakkında bilgi alıp, aydınlatma ile ilgili ihbarda bulunabiliyor. WhatsApp hattında aynı zamanda işletme bilgileri ile diğer işlemler seçenekleri de bulunuyor.

Muzaffer Yalçın: “Tüketicilerimizle açık iletişim kuruyoruz”

WhatsApp hattı hakkında bilgi veren OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Tüketicilerimizle karşılıklı etkileşime dayanan açık iletişim politikamız doğrultusunda çeşitli kanallardan yararlanıyoruz. Özellikle saha çalışmalarımızda zorunlu olarak yapılması gereken planlı kesintilerde ve olası arıza durumlarında tüketicilerimize farklı kanallardan hızlı bir şekilde bilgi vermeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda çağrı merkezimiz, SMS, sesli yanıt sistemi (IVR) gibi iletişim kanallarımızın yanı sıra web sitemiz ve mobil uygulama gibi kanallar üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz iletişim sağlıyoruz. Bu kanallardan biri de WhatsApp hattımız. WhatsApp, neredeyse hepimizin telefonunda olan, iletişim için sıklıkla kullandığımız bir uygulama. Tüketicilerimiz WhatsApp hattımızı telefon rehberlerine ekledikleri takdirde WhatsApp listelerindeki diğer kişiler gibi bizimle de anında iletişime geçebiliyor. Burada ilk etapta yapay zeka destekli bot ile yazışıyorlar. Ancak talep etmeleri veya farklı bir soru sormaları durumunda bu kez müşteri temsilcilerimiz devreye giriyor. Böylece yazışma aynı kanal üzerinden kesintisiz devam ettirilerek konu çözüme kavuşturuluyor.” dedi.

 Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024