Cumhuriyetin Kadınlarının Eserleri Etosanat Galerisi’nde - Eskişehir Haber

Eskişehir Kültür-Sanat

Cumhuriyetin Kadınlarının Eserleri Etosanat Galerisi’nde

Cumhuriyetin Kadınlarının Eserleri Etosanat Galerisi’nde
Yayınlama: 4 Aralık 2023 Pazartesi
A+
A-

Ankara Kadın Ressamlar Derneği ve ETOSANAT iş birliğiyle düzenlenen “Kadınlarla Cumhuriyetimizin 100. Yılı Sergisi” 26 Aralık 2023 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.

ETOSANAT Galerisi, şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaya devam ediyor. Ankara Kadın Ressamlar Derneği ve ETOSANAT iş birliğiyle “Kadınlarla Cumhuriyetimizin 100. Yılı sergisi” düzenlendi. Serginin açılış törenine Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, ETO Başkan Yardımcısı Özgür Alp, Ankara Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Handan Erben ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, cumhuriyetin 100. yıl dönümünde düzenlenen sergide emeği olan tüm ressamlara ve sergiye destek veren Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür etti.  Açılışta konuşan ETO Başkan Yardımcısı Özgür Alp, oda olarak şehrin ekonomisinin yanı sıra kültür ve sanat hayatına da katkı sağlamaya devam ettiklerinin altını çizdi.

Şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaya devam edeceğiz

Ankara Kadın Ressamlar Derneği bünyesindeki ressamların eserlerinin daha önce Paris, Viyana ve Madrid’de sergilendiğini belirten Alp, dernek bünyesindeki ressamları eserleriyle birlikte ETOSANAT Galerisi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Serginin açılışında konuşan Ankara Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Handan Erben ise Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 43 eserin yer aldığı “Kadınlarla Cumhuriyetimizin 100. Yılı sergisi” 26 Aralık 2023 tarihine kadar açık kalacak.

 Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024