Eskişehirin Milli Yüzücüleri yine madalyayla dönüyor - Eskişehir Haber

Eskişehir Spor

Eskişehirin Milli Yüzücüleri yine madalyayla dönüyor

Eskişehirin Milli Yüzücüleri yine madalyayla dönüyor
Yayınlama: 14 Kasım 2023 Salı
A+
A-

Eskişehirli milli parapimlik sporcularımız Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen World Paraswimming World Series Yarışları'nda 5 madalya kazanarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Eskişehirli milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ile Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihlerinde Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen World Paraswimming World Series yarışlarında da önemli başarılar elde ettiler.

Düzenlenen yarışlarda Sümeyye Boyacı 50 metre sırt üstü yarışlarında altın, 50 metre kelebek yarışlarında gümüş, 200 metre yarışlarında ise bronz madalya kazandı. Diğer bir sporcumuz Baran Doruk Şimşek de sırt üstü 50 metre genelde bronz, gençlerde altın, 50 metre kelebekte genelde ve gençlerde bronz madalya kazandı.

Daha önce 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Sümeyye Boyacı, Kahire’de düzenlenen yarışlarda A Barajı’nı geçerek olimpiyatlarda iddialı olduğunu gösterirken, Baran Doruk Şimşek de organizasyonun en değerli genç sporcusu seçildi.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024