Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı 4 Temmuz’da Eskişehir’de - Eskişehir Haber

Eskişehir Ekoloji

Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı 4 Temmuz’da Eskişehir’de

Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı  4 Temmuz’da Eskişehir’de
Yayınlama: 4 Temmuz 2024 Perşembe
A+
A-

Arçelik, Türkiye çapında başlattığı yenilenebilir enerji atılımına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de tüketilen elektrikte önemli bir payı bulunan organize sanayi bölgelerini ziyaret ederek işletmeleri yenilenebilir enerji kullanımına teşvik etmek için yola çıkan Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı, turunu Eskişehir ile sürdürüyor. 4 Temmuz’da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde olacak Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı, güneş enerjisinin potansiyelini Eskişehirli işletmelere aktaracak.

Sürdürülebilirlik faaliyetleri ile sektörüne liderlik eden Arçelik, yenilenebilir enerji atılımı kapsamında Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ıyla başlattığı tanıtım seferberliğine Eskişehir ile devam ediyor. Yolcuğuna İstanbul’dan başlayan Arçelik Enerji Çözümleri TIR’ı, 4 Temmuz’da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek güneş enerjisinin potansiyelini Eskişehirli işletmelere aktaracak.

Arçelik, Enerji Çözümleri TIR’ı ile yerli güneş paneli, inverter, batarya, enerji depolama sistemi ve elektrikli araç şarj istasyonunu içeren yenilenebilir enerji çözümlerini işletmelere tanıtarak, işletmeleri güneş enerjisi kullanımına teşvik etmeyi amaçlıyor. Proje ile şirket Avrupa’ya ihracat yapan işletmelerin Yeşil Mutabakat kapsamında yenilenebilir enerjiye yönelik yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmayı da hedefliyor. TIR, güneş enerjisinin potansiyel ekonomik ve ekolojik etkisini işletmelere sahada, birebir kullanım alanlarında aktarmak için Kocaeli, Ankara, Kayseri ve Gaziantep de dahil sanayinin yoğun olduğu pek çok ili ziyaret ederek kasım ayına kadar ülkeyi dolaşacak.

Arçelik Enerji Çözümleri

Arçelik’in sunduğu SunJunior Enerji Depolama Sistemleri ile tüketiciler; güvenilir ve uzun ömürlü lityum demir fosfat bataryaları ister şebekeden ister güneş panellerinden şarj ederek ihtiyaç anında kullanabiliyor. 

Arçelik’in ürettiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ile de tüketiciler, elektrikli araçlarını 7,4 kW ve 22 kW kapasiteli Arçelik by WAT Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ile şarj ederek, sadece karbon ayak izlerini azaltmakla kalmıyor, fosil yakıt masrafını ortadan kaldırarak bütçelerinde tasarruf sağlıyor.  

Arçelik Inverter’lar ile tüketiciler güneşten üretilen DC (doğru akım) elektriği, AC (alternatif akım) elektriğe dönüştürüp düzenleyerek güvenli bir kullanım sağlayabiliyor ve evlerindeki tüm enerjinin üretim ve tüketim dengesini izleyip, kontrol edebiliyor.

Arçelik’in ürettiği solar UPS’ler elektrik kesintisi anında devreye girerek cihazların elektrik kesintisine maruz kalmasını engelliyor ve bu sayede cihazlar kesintisiz olarak çalışmaya devam ediyor. Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024