Çifteler’de 205 konut sahiplerine teslim edildi - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Çifteler’de 205 konut sahiplerine teslim edildi

Çifteler’de 205 konut sahiplerine teslim edildi
Yayınlama: 26 Mart 2024 Salı
A+
A-

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Eskişehir'in Çifteler ilçesinde yapılan 205 konutun anahtarları hak sahiplerine teslim edildi.

Çifteler ilçesinde yapılan  205 konut için anahtar teslim töreni ve iftar programı düzenlendi. Törene AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı. 

Eskişehir'de belediyeler TOKİ'yi engelliyor

Haipoğlu yaptığı konuşmada “TOKİ devletimizin yüz akı bir kurum. Bugün başkanımla arabayla birlikte gezdik, binaları gördük. Hepsi çok güzel. Bugün itibarıyla ödemeleri de herhalde 4-5 bin lira. Böyle bir imkânla, böyle taksitlerle ev sahibi almak kolay mı? Sağ olsun devletimiz, var olsun Cumhurbaşkanımız. TOKİ’miz, devlet kurumlarımız milletinin, çalışanının, emeklisinin yanında. Allah onlardan bin kere razı olsun diyorum.

Tabii bizim Eskişehir’de de TOKİ yatırım yapmak istiyor. Binlerce vatandaşımız TOKİ’de kuralara giriyor. Ancak mevcut belediye başkanları TOKİ’nin yatırım yapmasını engelliyor, hepsini mahkemeye veriyor. Sonuçta yapıyoruz ama 3-4 yıl öteleniyor. İnşallah 31 Mart’tan sonra hükümetimizle uyumlu bir belediye olarak çalışacağız. Eskişehir’de de alınabilir derecede en az 25 bin konutu TOKİ olarak hemşehrilerimize yapacağız." dedi.

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık da konutların hak sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından hak sahiplerine anahtarların teslim edildiği törene çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Çifteler Belediyesince ilçe halkına verilen iftar programı ile sona erdi.
Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024