Eskişehir İl Müftülüğü Personeliyle Zekat Değerlendirme Toplantısı - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Eskişehir İl Müftülüğü Personeliyle Zekat Değerlendirme Toplantısı

Eskişehir İl Müftülüğü Personeliyle Zekat Değerlendirme Toplantısı
Yayınlama: 12 Şubat 2024 Pazartesi
A+
A-

Eskişehir İl Müftülüğü, Dini İhtisas Merkezi'nde zekat değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen , İl Müftüsü Bekir Gerek , Dini İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Keleş, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve il geneli zekat koordinatörleri, katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, zekatın İslam'ın beş temel şartından biri olduğunu ve toplumsal dayanışmanın en önemli unsuru olduğunu belirtti. Gerek, zekatın doğru şekilde toplanması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yürütülen çalışmaları anlattı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen ise, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın zekat konusunda yaptığı projelerden bahsetti. İşliyen, zekatın hem dinî hem de sosyal bir görev olduğunu vurgulayarak, zekatın fakirlikle mücadelede, gelir dağılımının düzeltilmesinde ve kalkınmanın sağlanmasında büyük rol oynadığını söyledi.

Toplantıda ayrıca, zekat koordinatörleri, müftü yardımcıları ve ilçe müftüleri, zekatla ilgili karşılaştıkları sorunlar, çözüm önerileri ve iyi uygulama örneklerini paylaştılar.

Toplantı sonunda Burhan İşliyen, emeği geçenlere teşekkür ederek, zekatın toplumun hayrına olması temennisinde bulundu.

 Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024