Büyükşehirden çöplükteki sokak hayvanları için beslenme istasyonu - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Büyükşehirden çöplükteki sokak hayvanları için beslenme istasyonu

Büyükşehirden çöplükteki sokak hayvanları için beslenme istasyonu
Yayınlama: 3 Şubat 2024 Cumartesi
A+
A-

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, soğuk havanın etkisini artırdığı bugünlerde sokak hayvanları için örnek bir iş birliğine imza attı.

Sokak hayvanlarının beslenme sorununa çözüm bulmak amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, Seyitgazi yolu üzerinde bulunan evsel atık depolama sahasında yiyecek bulabilmek için kent merkezi ve kırsal alandan bölgeye gelen sahipsiz hayvanların düzenli ve sağlıklı beslenebilmesi için iş birliği yaptı.

Çalışma kapsamında Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Atölyelerinde yapılan 10 adet besleme istasyonu depolama sahasına kuruldu. Bu alanlarda sokak hayvanlarının beslenmesi için Büyükşehir ekiplerince haftanın iki günü istasyonlara mama bırakılacak. Haftanın diğer günlerinde de Eskişehir Besleme Grubu üyeleri sürdürdükleri besleme çalışmasına devam edecekler. Yapılan iş birliği nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, “Eskişehir kent kültüründe 11 yıldır bu alanda çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz haftanın 2 günü burada besleme yapacak. Hayvanlar hem beslenecek, hem mutlu olacaklar. Bizler de mutlu olduk, çok teşekkür ederiz.” dediler.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024