Eskişehir’den CİMER’e bir yılda 93 bin başvuru yapıldı - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Eskişehir’den CİMER’e bir yılda 93 bin başvuru yapıldı

Eskişehir’den CİMER’e bir yılda 93 bin başvuru yapıldı
Yayınlama: 27 Ocak 2024 Cumartesi
A+
A-

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Eskişehir genelinde 2023 yılında Cimer'e 93 bin 337 başvuru yapıldı.

Yapılan başvuruların 78 bin 12 adeti internet üzerinden yapılırken 15 bin 325 başvuru ise ALO 150 CİMER hattı üzerinden, şahsen ve mektup yoluyla da başvurular alındı.

Konuyla ilgili yapılan açıklama da verilen detaylı bilgiler şöyle:

2023 yılında İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Bürosu tarafından yapılan çalışmalarda;

İlimiz genelinde toplam 93.337 adet başvuru alınmıştır. Başvuruların %95.08’ine karşılık gelen 78.012 adedi internet üzerinden, %3.52’sine karşılık gelen 15.325 adet başvuru ise ALO 150 CİMER hattı üzerinden yapılmıştır. Şahsen ve mektup yoluyla da başvurular alınmıştır.

Vatandaşların yalnızca şikâyet ve talepleri değil, her konudaki düşünce görüş ve önerilerinin de iletildiği CİMER’e 2023 yılında 412 adet teşekkür, görüş, öneri, “Türkiye Yüzyılı Hayalini Paylaş” başvurusu yapılmıştır.

Deprem Acil uygulamasına 1100 adet başvuru yapmıştır. Söz  konusu başvurular vatandaşların acil ihtiyaçlarını bir an önce karşılayabilmek amacıyla deprem bölgesindeki kamu kurumu yetkilileriyle paylaşılıp çözüm üretilmeye çalışılmıştır.

Nüfusa oranla en çok başvuru yapılan   ilçeler sırasıyla Tepebaşı, Odunpazarı, Sivrihisar, Alpu, Seyitgazi, Mihalıççık, Mahmudiye, Çifteler, İnönü, Günyüzü, Sarıcakaya, Beylikova olarak gerçekleşmiştir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi faaliyetlerinde hizmet sunum kalitesini ve vatandaş memnuniyetini arttırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından ilimiz genelinde kamu kurumlarında görev yapan 600 CİMER yetkilisine mevzuat ve sistem eğitimi verilmiştir.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024