Odunpazarı’nda dilenci operasyonu - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Odunpazarı’nda dilenci operasyonu

Odunpazarı’nda dilenci operasyonu
Yayınlama: 20 Ocak 2023 Cuma
A+
A-

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurduğu sivil ekiple Odunpazarı bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan yabancı uyruklu dilencilere yönelik şikâyetler üzerine gerçekleştirilen operasyonda, dilenciler zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında Zabıta Ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Dilencilerin üzerinden çıkan yaraya  evrak ile el konuldu.

Operasyonların düzenli olarak devam edeceğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlardan yabancı uyruklu dilencilerle ilgili çok sayıda şikâyet geldiğini belirten yetkililer, bu şikayetler üzerine operasyonların gerçekleştirildiğini vurguladı. Dilencilerle mücadele etmek için sivil ekip kurduklarını kaydeden yetkililer, “Biz mücadelemize devam ediyoruz. Ancak yasal bir destek göremediğimiz için dilenci sorunu devam ediyor. Biz sadece kabahatler kanuna göre para cezası kesiyoruz, üst araması yapmaya bile yetkimiz yok. Yasal olarak dilencilere kimse sahip çıkmadığı için bu sorun devam ediyor” dedi.

 

'

Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024