MİHALIÇÇIK MECLİS TOPLANTISI, MUHALEFET VE KRİPTOLAR.! - Eskişehir Haberler

MİHALIÇÇIK MECLİS TOPLANTISI, MUHALEFET VE KRİPTOLAR.!

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin GÜVEN

Mihalıççık tarihinde bir ilk yaşandı. Haberlerini okumuşsunuzdur. Mihalıççık Belediye meclis toplantısı halka açık yapıldı. Lakin üzerinde gereği kadar durulmadı. Aslında çok önemli ayrıntılar var. Ve iyi okunmalı. Mihalıççık’ın 2,5 yıllık gizemli muhalefet tarihi (kriptoları) bu toplantıda ifşa edildi.
*** 
Başkan Güven, Halkın içinden gelmiş ve seçim öncesi “Gelin beraber yönetelim” sözünü vermişti. Bir süredir planlıyordu, ilçenin ileri gelenlerini tek tek arayıp toplantıya davet etmiş, Ani bir kararla ilkini gerçekleştirmişti. İlçe siyaseti için çok olumlu, şeffaf bir yönetim şekli. İzlenimler, geri bildirimler ve sonuçları güzel. 
***
Mihalıççık Belediye Başkanı Ümit Güven, 29 mart 2009’da Mihalıççık Siyaset tarihinin en yüksek oyunu aldı.  (geçerli oyların %50 ye yakını) MHP’den Belediye Başkanı seçildi. 2,5 yıldır pek çok projeye imza attı. (Mihalıççık Belediyesi resmi Web sayfasında ayrıntıları ile mevcut) bazı projeler direkten döndü. Bazıları ceza sahasına bile girilemeden savuşturuldu.
*** 
Hayata geçirilen projelerde ise ne denli mücadeleler verildiğini biliyorum. Takdir edersiniz ki unutkan bir toplumuz, hatırlatalım. Belediye misafirhanesi/otel, Kiraz konutları, Kiraz Tekstil, Hobi Bahçesi, Sünnet şölenleri, kiraz festivalleri, İftar çadırları, Bilişim merkezi, Kilit taşı, Asfalt, Mezarlık düzenlemesi, ılıcalar, Parklar, çeşmelr, eğitime katkı, kültürel geziler, seminerler, ziyaretler, memurlar lokali vs. gol olan bazı hizmetler.
***
Kabul etmeliyiz ki bunca muhalefete rağmen bu hizmetler taktiksel başarıdır. Mihalıçık’lı defans oyuncularına atılan bir goldür. Tavuk kümesi projesi, Arıtma, konut, Belediye Fırını vb projeler ise muhalefetin bizzat engellediği direkten dönenler.  
***
İlçe siyasetini yıllardır yakinen takip ederim. Ezelden beri rakip takım yoktur. başka ilçelerin muhalefetine gerek kalmaz. Kendi takımları içerisinden çıkar bu oyuncular. Yapılacak hizmetiprojeyi kendi başarısızlıkları sayarlar. Maalesef acı ama gerçek bu.
***
Halkın iradesine karşı çıkan bu zihniyet yüzünü, bazen meclis üyesi, bazen iktidarın ilçe başkanı, bazen genel meclis üyesi, bazende kurtların içinde çakal (brütüs) olarak kendini gösteriyor.
***
Peki kim bu defans oyuncuları? Perde arkası üstadları kim(ler)? İşte meclis toplantısında bunların ipuçları verildi. Başkan Güven 2,5 yıllık icraatlerini, engellemeleri, şerhleri masaya yatırdı. Bazılarınıda ters köşeye.
***
Katılımcılar kimin haklı kimin haksız olduğunu gördüler. Görmeyede devam edecekler. Çünkü Başkan Ümit Güven bundan sonra meclis toplantılarını halka açmakta son derece kararlı. Başkan ile bu konu hakkında uzun ve faydalı görüşmelerimiz oldu. Hatta 2,5 yıllık meclis kararlarını, projeleri engelleyenleri, resmi siteden yayınlamak için ciddi hazırlık içinde.
***
Anlaşılan, halkın iradesini hiçe sayıp kendini iktidar zanneden ilçe muhalefetinin hesaba katmadığı bir yöntemdi bu durum. Düne kadar Başkana muhalif olan pek çok kişi toplantı sonrası gerçekleri öğrenince saf değiştirmiş durumda. İlmi siyaseti doğru kullanan şahısların açamayacağı kapı, giremeyeceği gönül yoktur.  
***
Kendilerini vazgeçilmez zanneden bu zihniyet, her dönemin adamı olan! çorap değiştirir gibi parti değiştiren, oğul(!) veren şer odaklarına sözüm şu..! hizmete engel olmak! geleceğimize, Mihalıççık’a ve gelişimine engel olmaktır “Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur” Kendini bilmez siyasileri basiretli olmaya davet ediyor, akıllarını başlarına devşirmelerini diliyorum.
***
Temel yolda gördüğü eski püskü bir lambaya bir tekme sallar.Lamba 10,20 metre ileriye gider ve lambanın içinden bir cin çıkar cin: dile benden ne dilersen! temel: özür dilerim der. İşte bizim ilçedeki muhalefette böyle..Ves’selam.

 

13.216 okunma

Yorum Yap

6 Ocak 2020 Pazartesi
KUZEY VE GÜNEY…
24 Aralık 2019 Salı
ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...
26 Mayıs 2019 Pazar
SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…
30 Nisan 2019 Salı
BONZAİ İLLETİ...
22 Şubat 2019 Cuma
TÜKETİRKEN TÜKENENLER...
20 Şubat 2019 Çarşamba
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...
28 Ocak 2019 Pazartesi
CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…
20 Ocak 2019 Pazar
KARA OCAK / KARA YANVAR…
20 Aralık 2018 Perşembe
AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR
17 Eylül 2018 Pazartesi
BAKKAL DEFTERİ…
31 Ağustos 2018 Cuma
17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…
16 Ağustos 2018 Perşembe
ÇAY MI GAZOZ MU?
16 Ağustos 2018 Perşembe
YOLU NEDEN UZATTIK BABA?
12 Ağustos 2018 Pazar
NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...
20 Kasım 2017 Pazartesi
…ve AŞK
7 Eylül 2017 Perşembe
TÜRKİYE’DE VEKİL OLMAK…
28 Ağustos 2017 Pazartesi
Zehra’nın Cahit’i...
23 Mayıs 2017 Salı
SEKEL TÜRKLERİ...
20 Mayıs 2017 Cumartesi
BİLGENİN SEVİYESİ...
29 Aralık 2016 Perşembe
‘MANAV’ DENİNCE...
29 Eylül 2016 Perşembe
Dört Kelebek ve Ateş...
30 Aralık 2015 Çarşamba
AZRAİL İLE YOLCULUK...
5 Aralık 2014 Cuma
O VAV HER ZAMAN YAZILMAZ!
11 Ekim 2014 Cumartesi
Onlar Bu Dilden Anlar !..
20 Temmuz 2014 Pazar
GÜL BAHÇESİ...
16 Şubat 2014 Pazar
UMUT HER ZAMAN VARDIR…
23 Şubat 2011 Çarşamba
"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"
5 Şubat 2011 Cumartesi
"Hoş Bulduk GÜNDEM"
online ziyaretçi: 413
 
yukarı