GÖZLERİMDİR KALEMİM..! (Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği) - Eskişehir Haberler

GÖZLERİMDİR KALEMİM..! (Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği)

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin GÜVEN

Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği 450 üyesi olan etkili bir dernek. Başkanı da Hüseyin Gencer. Amaçlarını; STK’larda teşkilatlanmak, söz hakkı elde etmek, fabrikalarda çalışan üyeler ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunarak kaynaşmayı sağlamak. Ayrıca işçi haklarını savunmak olarak açıklıyorlar.

***

Derneğin geleneksel aşure günü yapıldı. Tam anlamıyla gövde gösterisi vardı o gün. Dernek Başkanı Hüseyin Gencer ve yönetimi göreve yeni gelmiş olmalarına rağmen, camiayı bir araya getirmeyi başarmış. Davetlilere ilgisi ve cemiyet hâkimiyeti takdire şayan.

***

Aşure’ye, MHP Eskişehir İl Başkanı Suat Ülkütanır, yönetim kurulu üyeleri, merkez ve Odunpazarı Ülkü Ocakları, il, ilçe kadın kolları, Eskişehir Ülkü Ocağı ilk kurucusu, İl eski Başkanı Ö. Osman Yeler, Fatımatüzzehra Kıraç, Lütfiye Öztetik, Türk Metal-İş Sendikası Arçelik Baştemsilcisi Mustafa Üzengi, Bülent Uçarsu, Ayhan Çavuşoğlu, üyeler ve çeşitli STK’lar katıldı.

***

En dikkat çeken isim, MHP’nin Eskişehir’de etkili ismi Ö.Osman Yeler hoca oldu. Sohbeti, birikimi ve anıları ile güne damgasını vurdu. Bu arada bir hatırlatmada bulunalım, Ö.Osman Yeler 31 Aralık gecesi Eskişehir Ülkü Ocakları’nda sohbette bulunacak.

***

Mihalıççık OEDAŞ şikâyetleri yoğunlaştı. Yetkililere ulaşmaya çalıştık. Mesaj bıraktık ama nafile, çözüm yok. Merkez adres gösteriliyor. Bir vatandaşın, Yaylayolu Sokak’taki lambanın değiştirilmesi için yaptığı başvuruyu bile “Şu an elimizde yok” diyerek geri çeviren bir anlayış. Aldığımız bilgilere göre cami, okul, cadde ve sokaklardaki lambalarda tasarrufa gidilecekmiş. Demiştik ya, özelleşti ama güzelleşmedi diye. Yorum sizlerin.

***

Mihalıççık Halk Eğitim Müdürlüğü binası bu yaz tadilata alındı. Tadilat haberlerini duyurmuştuk. İl Milli Eğitim’in burada katkısı büyük. Tadilat öncesi ve sonrasında bazı problemlerin olduğu biliyoruz. Bunları sonra yazacağız. Örneğin son 5 yıl müfettiş dahi gelip incelememiş. Ödenek çıkartılmış. Yeterli gelmemiş olacak ki tadilat sonrası binanın saçakları bile yapılmamış. Hatta badana boyası bile ödenek harici yapılmış. İddialara göre müteahhit zamanından önce gitmiş.

***

Ayrıca, geçmiş yıllarda, Pratik Kız Sanat Okulu’nun lojmanı ve sonra biçki dikiş kursu olarak kullanılan ek binasının durumu içler acısı. Depo olarak kullanılıyor. Tadilattan nasibini almamış olması hayli ilginç. İlçemizdeki Halk Eğitim Müdürlüğü’nün önemini anlatmamıza gerek yok. Eğitimler, kalifiye elemanların topluma kazandırılması ve istihdamı için önemli ve bir o kadarda gerekli.

***

İlçemizde yıllardır Truva toplantıları yapılıyor. Ve kravatsız. Aynaya baktığında yüzünü göremeyenler, Neronlar, brütüsler kimi ararsan var. Günü geldiğinde sayfalar açılacak elbet. Küçümseme kimseyi, noktada küçüktür ama bitirir cümleyi diye boşuna dememişler. Her isteyenin istediğini yapabileceğini sandığı düzen bitti bitecek

Ves’selam…

13.473 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2019 Cuma
TÜKETİRKEN TÜKENENLER...
20 Şubat 2019 Çarşamba
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...
28 Ocak 2019 Pazartesi
CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…
20 Ocak 2019 Pazar
KARA OCAK / KARA YANVAR…
20 Aralık 2018 Perşembe
AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR
17 Eylül 2018 Pazartesi
BAKKAL DEFTERİ…
31 Ağustos 2018 Cuma
17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…
16 Ağustos 2018 Perşembe
ÇAY MI GAZOZ MU?
16 Ağustos 2018 Perşembe
YOLU NEDEN UZATTIK BABA?
20 Kasım 2017 Pazartesi
…ve AŞK
7 Eylül 2017 Perşembe
TÜRKİYE’DE VEKİL OLMAK…
24 Haziran 2017 Cumartesi
SİYASET SOFRALARI…
23 Mayıs 2017 Salı
SEKEL TÜRKLERİ...
20 Mayıs 2017 Cumartesi
BİLGENİN SEVİYESİ...
13 Mayıs 2017 Cumartesi
HEPİMİZ ENGELLİYİZ, YA SİZ?
29 Aralık 2016 Perşembe
‘MANAV’ DENİNCE...
29 Eylül 2016 Perşembe
Dört Kelebek ve Ateş...
30 Aralık 2015 Çarşamba
AZRAİL İLE YOLCULUK...
11 Ekim 2014 Cumartesi
Onlar Bu Dilden Anlar !..
22 Ağustos 2014 Cuma
HER KAHVE AYNI TADI TAŞIMAZ…
16 Şubat 2014 Pazar
UMUT HER ZAMAN VARDIR…
22 Aralık 2013 Pazar
"eyvallah Allah’tandır..."
5 Şubat 2011 Cumartesi
"Hoş Bulduk GÜNDEM"
online ziyaretçi: 220
 
yukarı