AKP MİHALIÇÇIK İLÇE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE PERDE ARKASI (1) - Eskişehir Haberler

AKP MİHALIÇÇIK İLÇE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE PERDE ARKASI (1)

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin GÜVEN

Sürekli tok insanda hem maddi hem manevi hastalıklar başlar. Tıp adamları destek verir bu görüşe, Midesi dolu olana nasihat güzel söz tesir etmez, Çünkü mide dolu göz ve gönülde ölüdür, bazı insanları hep tok olmak öldürür, bazılarınıda aç kalmak diriltir.

Gelelim sözün kaymağına. Kalem çoktan kırıldı, maksat yen içinde kalmasın!

***

Akp ilçe başkanlığı seçimi var. Mevcut İlçe başkanının sıkıntılı olduğu dilden dile dolaşıyor. Bu sıkıntılar İl Başkanı Süleyman Reyhan’a kadar ulaşmış. Araştırmalar yapılıyor. Birden fazla aday bekleniyor. Eski Akp İlçe başkanı Mevlüt Demirtaş siyasetten çekildiğini beyan etmişti. Tekrar aday olurmu bilinmez. Bülent Arı, Ufuk Gökay, Cengiz Güney ve Yaşar Turan’ın ismi geçiyor.

***

Yaşar Turan’ın ismi 3 yıl öncede gündeme gelmişti. Erzurum’lu olmasından dolayı Eski Başkan Yusuf  Kavaklı’nın muhalefeti sonucu kabul görmemişti. Halbuki, Yaşar Turan 30 yıldır İlçede yaşıyor. Mutlu Kızılkaya’nın yaşı kadar İlçeye emeği var. Hatta Başkanın atama yolu ile Eskişehir’den bile gelebileceği konuşuluyor. Sürpriz adaylar/kişiler var. Varsın gelecek günlere kalsın.

***

Herkes gibi bende merak ediyorum! İktidarın İlçe Başkanları için başarı ölçüsü nedir diye.

Ve soruyorum! 9 yıllık iktidarın 3 yıldır Akp ilçe Başkanlığını yapan Mutlu Kızılkaya!

Doğrudan veya dolaylı ilçeye bir tek hizmetiniz oldu mu?

İstihdama katkınız?

Projeniz varmı?

HAYIR. “Referanduma EVET Hizmete HAYIR.. politika bu”

Peki bunlara rağmen tekrar aday mısınız?

İzahını nasıl yapar bilemiyoruz. O halde sormak hakkımız!

Bulunduğunuz o makam hizmetlere şerh koyma/engelleme makamı mı?

Takdir sizin efendim.

***

Mihalıççık Gün Sazak Devlet Hastanesi’nin Yataklı servisi ve yemekhanesinin kapatılacak olması günlerdir İlçemizin gündemini meşgul ediyor. Etmelide. Bayram öncesi MHP Eskişehir Milletvekili Dr Ruhsar Demirel tekrar gündeme getirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kısaca hatırlayalım, 1989 yılında Anap döneminde temele atılan Hastane binası bir türlü yapılmamış, müteahhit’lerin kazanç kapısı olmuştu.

***

Hatta 50 milyara yıkım kararı bile çıkartılmıştı. Dönemin MHP İl Genel Meclis üyesi Muhsin Yalçın bu konuyu gündeme getirmiş, 21. dönem MHP Milletvekili hemşerimiz S.Servet Sazak’ın dikkatini dolayısıyla hizmeti İlçemize çekmeyi başarmıştı.

*** 

(Sağlık Bakanlığı MHP’li Osman Durmuş idi) S.Servet Sazak yıkım kararını durdurmuş, “300 milyar” cebinden vererek hastane inşaatını tamamlatmıştı. Gerçek budur, böyle bilinmelidir ve Mihalıççık için önemlidir.

***

Dikkat buyurun lütfen bu sözlerin tamamı Akp ilçe başkanına ait. “Türkiye genelinde sağlık bakanlığının yayınladığı bir genelgeyle e2 ve e3 statüsündeki 285 ilçe hastanesinin hastane müdürlüklerinde olan fatura kesme yetkisi yani harcama yetkisi il müdürlüklerine geçecektir hastaneyle ilgili tüm harcama kalemini il müdürlükleri yapacak bu sayede gereksiz ve yanlı olabilecek alımların önüne geçilecektir hastaneye yatışlar ilçe merkezinde olmayıp illere sevk edilecektir daha kaliteli hizmet amaçlanmaktadır” diyor. Peki bu ne anlama geliyor?

***

Haberimizi zaten bu yönde yapmış, endişelerimizi dile getirmiştik. Yıkılacak demedik ki, yataklı servis ve yemekhane kapatılıyor dedik. Dedik ama dinletemedik. Kaldıki buna ben değil, Mihalıççık olarak tavır almamız gerekiyor. İlçemiz vatandaşları bu refleksi gösterecektir.

***

Ben söyleyeceğim bir şeyi çok açık söylüyorum Benim söylediklerim yoruma açık değil, direkt söylüyorum. Açık hedef durumundayım. Allah (cc) ın izni ile kimseden korkum yok. Doğru bildiğim belgeli ve nitelikli haberler yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim inşallah. Takdir yüce Allah (cc) ın…

***

Yıl 2008 aylardan temmuz. 30. kiraz festivali. Maliye Bakanı Unakıtan Mihalıççık’ta. Hazinenin tozunu versem Mihalıççık ihya olur demişti. Mesleğimiz icabı kayıtlarımız halen durur. 3 yıl geçti. İlçem ihya olmuş değil. Peki ne verdi? 

***

Yıl 2010 aylardan Aralık. Yer Mihalıççık. Vaadi bol icraatı az dönemin Akp’li Milletvekili Nedim Öztürk. Hemşerimiz. Açıklamaları yeri göğü inletti. Toki dedi! Yol dedi! İstihdam dedi! laf bol bırakın icraatı, kendisi bile ortalarda yok.

***

Yıl 2011 aylardan Şubat Yer Koyunağılı. Termik santral açılışı. Eski Milletvekilleri Murat Mercan, Nedim Öztürk,  ve Enerji Bakanı Taner Yıldız konuştu. Seçime dört ay kala ilçe halkıma vaatler sıralandı. kaşık kaşık bal sürüldü ağızlara. Kasap et derdindeydi yani! Söylenecek o kadar çok şey var ki, bazen sessiz kalmak, çok şey söylemekten çok daha ağır olsa gerek.

Ves’selam.

huseyinguven1907@gmail.com

15.625 okunma

Yorum Yap

24 Mart 2020 Salı
MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!
9 Mart 2020 Pazartesi
8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...
26 Mayıs 2019 Pazar
SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…
30 Nisan 2019 Salı
BONZAİ İLLETİ...
1 Nisan 2019 Pazartesi
METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?
22 Şubat 2019 Cuma
TÜKETİRKEN TÜKENENLER...
20 Şubat 2019 Çarşamba
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...
28 Ocak 2019 Pazartesi
CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…
20 Ocak 2019 Pazar
KARA OCAK / KARA YANVAR…
17 Eylül 2018 Pazartesi
BAKKAL DEFTERİ…
31 Ağustos 2018 Cuma
17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…
16 Ağustos 2018 Perşembe
ÇAY MI GAZOZ MU?
16 Ağustos 2018 Perşembe
YOLU NEDEN UZATTIK BABA?
12 Ağustos 2018 Pazar
NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...
12 Ağustos 2018 Pazar
NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...
7 Eylül 2017 Perşembe
TÜRKİYE’DE VEKİL OLMAK…
28 Ağustos 2017 Pazartesi
Zehra’nın Cahit’i...
23 Mayıs 2017 Salı
SEKEL TÜRKLERİ...
20 Mayıs 2017 Cumartesi
BİLGENİN SEVİYESİ...
13 Mayıs 2017 Cumartesi
HEPİMİZ ENGELLİYİZ, YA SİZ?
15 Nisan 2017 Cumartesi
NEDEN EVET? NEDEN HAYIR?
22 Ağustos 2014 Cuma
HER KAHVE AYNI TADI TAŞIMAZ…
20 Temmuz 2014 Pazar
GÜL BAHÇESİ...
22 Aralık 2013 Pazar
"eyvallah Allah’tandır..."
4 Aralık 2013 Çarşamba
ÜLKEMİZ İÇİN ENGELLERİ KALDIRALIM…
24 Eylül 2011 Cumartesi
Uyu MİHALIÇÇIK uyu da büyü.!
24 Ağustos 2011 Çarşamba
"NE BIÇAKMIŞ ARKADAŞ..!"
5 Şubat 2011 Cumartesi
"Hoş Bulduk GÜNDEM"
online ziyaretçi: 516
 
yukarı