Uyu MİHALIÇÇIK uyu da büyü.! - Eskişehir Haberler

Uyu MİHALIÇÇIK uyu da büyü.!

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin GÜVEN

Merhaba demek ne demek? Hiç düşündünüz mü? yada bilen var mı? Merhaba ne anlama geliyor diye. Çok ilginç bir o kadar da hoş ve sıcak bir anlamı varmış meğer... Merhaba aslında farsça kökenli olup “'benden size zarar gelmez” anlamına geliyormuş. Çok hoş değil mi? Bunu öğrendikten sonra karşımdaki insana merhaba demek daha bir anlamlı oldu benim için, bu yazıyı okuyan herkese benden; “Merhaba”

 

***

Adularya A.Ş yetkilileri Mihalıççık’ta idi. Amaç! bilgilendirme. Son günlerde ülkemizde TES’lere karşı artan eylemlerin etkisi var mı bilmem. Hayra yormak lazım! Genel Müdür Yrd. Çevre Orman İl Müdürü ve görevliler. Geçtiğimiz hafta değinmiştim Adularya A.Ş vizyon yatırımdır diye. Bulunduğu toprakları ihya etmeli ki katlanılsın. Ama ilçe halkım hala ihya olmuş değil, olmaya da niyetli görünmüyor. Nedenleri çok! toplantıya katılım sayısı otuz. Az ve yetersiz! Umut kesildi mi dersiniz! Sözde değil Özde Sevmek lazım.

 

***

Toplantı İçeriğine gelince!

Dikilen ağaç sayısı, yapılan testler, sine vizyon destekli projeler güzel, ders çalışılmış belli! İşlerini yapıyorlar. Bizlerde işimizi yapalım, sahip çıkalım İlçemize! topraklarımıza. Kanunlara saygılı kalmak kaydı ile hakkımızı almak için mücadele edelim. Yol, konut, üniversite hakkımız ve almalıyız. Defalarca yazdım, yine yazayım! Mihalıççık'ta artan göçün durması, ticari hayatın gelişmesi, Termik Santralinde çalışa(n)cak personelin ikametinin sağlanması, Mihalıççık-Termik arasındaki yolun kısaltılması vb istekler. Bu tür istek ve hizmetlerin ciddi kaynak gerektirdiği doğrudur! aslında yetkililerde aynı dertten muzdarip. Lakin bu sözler verildi, Siyasiler ve Adularya A.Ş tarafından. Verilen söz şerhsiz tutulmalı.

 

***

Belediye Başkanı Ümit Güven’in Fikri ve etrafı, İlgi ve çabalarını bu konuya hassasiyetini biliyoruz. Özellikle Toki konutları ile ilgili detaylı çalışması malumunuz. Tespitleri can alıcı! diyor ki! bırakın toki, yol ve istihdamı, esnafımızdan 1 kg sebze bari alın! diyerek acı tabloyu gözler önüne sermesi, bütünün özetidir aslında. Anlayana!

 

Mhp ilçe Başkanı Gürol Görür ise toprağı, yolu, suyu kullanıyorsunuz karşılığında ne projeniz var? sorusu hayli etkili.

 

Akp ilçe Başkanı M.Kızılkaya ise firma yetkilisine “ gücünüz var, konut yapın iki Mühendisinizi gönderin, kıraathanelerde sohbet eder, böylece santralin faydasını öğrenmiş oluruz, demesi. Ne diyelim, buda Akp vizyon farkı! fakat sohbete vakit yok!

 

***

Peki, Firma yetkilileri cevaben ne dedi dersiniz! Okullarımıza hediye edilen bilgisayarlar, Ramazan’da halkımıza dağıtılan erzaklar mevzuu edildi! Ne diyelim. Allah razı olsun. Biliyoruz ki! erzak dağıtım işi ülkemizde profesyonel eller tarafından yapılıyor. Sağ elin verdiğini bütün sol eller görüyor artık! Yoksullar yeryüzünde Allah’ın yüzüdürler.

 

Firmanın, lokma ağzındayken kursağı boş olanları düşünmesi lazım.

Siyasi malzeme yapmak ne kadar doğru! Takdir sizin. Maalesef yetkililer geçici çözümlerden bahsediyor, yaranıza merhem sürelim diyor, bizler tedavi edilmesini istiyoruz. Ve diyoruz ki! Yara büyüyor! zaman geçirmeyin, kangren olursa, sadece bacağı değil tüm bünyeyi sarar. Sararsa eğer, İlçe halkım tedaviye cevap vermez, keser atar kelleyi…

Söz konusu Mihalıççık! Mesele bu kadar açık..  

 

14.826 okunma

Yorum Yap

6 Ocak 2020 Pazartesi
KUZEY VE GÜNEY…
24 Aralık 2019 Salı
ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...
26 Mayıs 2019 Pazar
SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…
30 Nisan 2019 Salı
BONZAİ İLLETİ...
22 Şubat 2019 Cuma
TÜKETİRKEN TÜKENENLER...
20 Şubat 2019 Çarşamba
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...
28 Ocak 2019 Pazartesi
CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…
20 Ocak 2019 Pazar
KARA OCAK / KARA YANVAR…
20 Aralık 2018 Perşembe
AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR
17 Eylül 2018 Pazartesi
BAKKAL DEFTERİ…
31 Ağustos 2018 Cuma
17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…
16 Ağustos 2018 Perşembe
ÇAY MI GAZOZ MU?
16 Ağustos 2018 Perşembe
YOLU NEDEN UZATTIK BABA?
12 Ağustos 2018 Pazar
NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...
20 Kasım 2017 Pazartesi
…ve AŞK
7 Eylül 2017 Perşembe
TÜRKİYE’DE VEKİL OLMAK…
28 Ağustos 2017 Pazartesi
Zehra’nın Cahit’i...
23 Mayıs 2017 Salı
SEKEL TÜRKLERİ...
20 Mayıs 2017 Cumartesi
BİLGENİN SEVİYESİ...
29 Aralık 2016 Perşembe
‘MANAV’ DENİNCE...
29 Eylül 2016 Perşembe
Dört Kelebek ve Ateş...
30 Aralık 2015 Çarşamba
AZRAİL İLE YOLCULUK...
5 Aralık 2014 Cuma
O VAV HER ZAMAN YAZILMAZ!
11 Ekim 2014 Cumartesi
Onlar Bu Dilden Anlar !..
20 Temmuz 2014 Pazar
GÜL BAHÇESİ...
16 Şubat 2014 Pazar
UMUT HER ZAMAN VARDIR…
23 Şubat 2011 Çarşamba
"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"
5 Şubat 2011 Cumartesi
"Hoş Bulduk GÜNDEM"
online ziyaretçi: 461
 
yukarı