"Mihalıççık EFENDİLERİNİN istekleri..!" - Eskişehir Haberler

"Mihalıççık EFENDİLERİNİN istekleri..!"

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin GÜVEN

 

Mihalıççık Toki Konutları, Üniversite, Yollar ve hizmetler konulu kısa hatırlatmalarımız olmuştu, yazımız o kadar çok ses getirdi ki, yüzlerce olumlu ileti (e-mail) aldım teşekkür ederim.

‘Marifet iltifata tabidir, İltifatsız meta zayidir’ derler, okuyucularımızdan gördüğümüz ‘İltifat’ gayretimizi artırıyor. Bizler memnuniyetimizi bildiriyoruz mükafatını Allah versin..

 

***

 

ÇARDAK YOLU! Geçmiş yazılarımda özellikle Çardak köylülerinden gelen istek ve şikayetleri göz önünde bulundurarak, “yollar neden asfaltlanmadı” konulu bir yazı kaleme almıştım. Çardak köylüleri isteklerini yineledi, belge ve fotoğraflar gönderdi, yayınlamamızı istedi.

 

Mihalıççık İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Karan’a bu konuyu sordum, Karan diyor ki! başta Çardak olmak üzere birkaç köy Muhtarı istekte bulunmuyor toplantılara gelmiyor, gelsinler görüşelim diyor..

 

Köy Muhtarları ise cevaben! onlar gelmiyor, gelemiyor diyor..!

Şimdi Soruyorum! İl Genel Meclis üyeleri Köylere gitmeli mi? Yoksa Köy Muhtarları mı gelmeli? (ayrıntılara diğer yazılarımda değineceğim)

 

***

 

Genç yöneticiler iş başına gelsin, tecrübe desteklesin fikrini ezelden beridir savunurum. Bilgili, Kültürlü, Eğitimli, Etik değerleri gözeten ve konusunda uzman olma şerhi ile.

Akp Mihalıççık İlçe Teşkilatından Ahmet Demirel kardeşimiz yazılarımıza cevaben yorumlarda bulunmuş bu güzel gelişme(!) kendisi iletişim uzmanı(!) Başbakan için Nabi Avcı neyse, Mutlu için Ahmet O(!)

 

Diyor ki! Köylere gitmeye çalışıyoruz, yollarını yapıyoruz, sorunlarına dinliyor sözler veriyoruz vb siyasi söylemler.. Sözler verdiğinizi(!) hepimiz biliyoruz (toki-üniversite-yol) önemli olan vermek değil, sözünde durabilmek.

 

Mihalıççık Belediyesine teşekkürü de ihmal etmemiş(!) geçtiğimiz eylül ayında 4250 m asfalt attı, mezarlık yollarına kadar parke/kilit taşı döşedi, ayrıca İlçemizde 2 yıl öncesine kadar değnekle dolaşırdık, başıboş çoktu! sağ olsun Belediye Başkanımız ıslah etti de değneksiz dolaşılır oldu" demiş..

 

Engin(!) fikirlerinden dolayı teşekkür ediyorum, en azından yorum yapmış, eleştirmek/eleştirilmek düzeyli olduğu sürece güzel...

 

***

 

Soru-YORUM.! Akp Mihalıççık İlçe Başkanı V.Mutlu Kızılkaya..!

 

- Ahurözü, Saray, Çardak, Diközü ve Yarıkçı (Ilıcalar) köylerine ilçe teşkilatının seçim çalışmalarına dahi gidemediği doğrumu?

 

- 27 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak olan, Yarıkçı (Ilıcalar) ve Diközü Köyü Sulama Göleti ihalesi neden ertelendi?

 

-Çalkaya köyü Muhtarı Salif Aktaş, Gürleyikten Çalkayaya gelen arazi sularından faydalanamadıklarını söylüyor! bu konuda bir çalışmanız oldu mu?

 

-Bahtiyar Köyü Muhtarı Namık Öztürk’ün Sulama Kanalı isteğine ne cevap verildi? 

 

- DSİ Eskişehir 3. Bölge Müdürü Erol Şenöz, Ilıcalar Köyü Muhtarı Yurttaş Ayaş ihalenin 10 Haziran tarihinde yapılacağı yada seçim sonrasına sarkabileceği konusunda görüşme yapmış

Aslında ihale süreci yeni değil 6 ay öncesine dayanıyor, seçim(de) geldi çattı..! takipçisiyiz...biz nalına basıyoruz, mıhtan cevap geliyor.! 

 

***

 

Ve yazımı şu anlamlı sözlerle noktalıyorum, "Kör cehalet çirkefleştirir insanları! Suskunluğum asaletimdendir, Her lafa verecek bir cevabım var. Lakin lafa bakarım lafmı diye. Birde söyleyene bakarım ''adam''mı diye" (Hz Mevlana)

 

huseyinguven1907@hotmail.com

10.920 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2019 Cuma
TÜKETİRKEN TÜKENENLER...
20 Şubat 2019 Çarşamba
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...
28 Ocak 2019 Pazartesi
CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…
20 Ocak 2019 Pazar
KARA OCAK / KARA YANVAR…
20 Aralık 2018 Perşembe
AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR
17 Eylül 2018 Pazartesi
BAKKAL DEFTERİ…
31 Ağustos 2018 Cuma
17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…
16 Ağustos 2018 Perşembe
ÇAY MI GAZOZ MU?
16 Ağustos 2018 Perşembe
YOLU NEDEN UZATTIK BABA?
20 Kasım 2017 Pazartesi
…ve AŞK
7 Eylül 2017 Perşembe
TÜRKİYE’DE VEKİL OLMAK…
24 Haziran 2017 Cumartesi
SİYASET SOFRALARI…
23 Mayıs 2017 Salı
SEKEL TÜRKLERİ...
20 Mayıs 2017 Cumartesi
BİLGENİN SEVİYESİ...
13 Mayıs 2017 Cumartesi
HEPİMİZ ENGELLİYİZ, YA SİZ?
29 Aralık 2016 Perşembe
‘MANAV’ DENİNCE...
29 Eylül 2016 Perşembe
Dört Kelebek ve Ateş...
30 Aralık 2015 Çarşamba
AZRAİL İLE YOLCULUK...
11 Ekim 2014 Cumartesi
Onlar Bu Dilden Anlar !..
22 Ağustos 2014 Cuma
HER KAHVE AYNI TADI TAŞIMAZ…
16 Şubat 2014 Pazar
UMUT HER ZAMAN VARDIR…
22 Aralık 2013 Pazar
"eyvallah Allah’tandır..."
5 Şubat 2011 Cumartesi
"Hoş Bulduk GÜNDEM"
online ziyaretçi: 160
 
yukarı