Tivibu Aboneliğine Evet Demeden Önce Düşünün - Eskişehir Haberler

Tivibu Aboneliğine Evet Demeden Önce Düşünün

Anasayfa / Yazarlar / Özgür TIKIZ

Türk Telekomun abonelerine hizmet sunmak adına çıkardığı tivibu hizmeti  işkence oluyor. Öncelikle adsl yani türk telekomun internet işini yaptığı ttnet müşterileri telefonlarla sürekli olarak tivibu abonesi yapılmak için aranıyorlar. Hatta bu aramalar bir müddet sonra taciz boyutlarına bile ulaşıyorlar. İstemediğinizi söylemenize rağmen sürekli aranmaya devam ediliyorsunuz. Bir ay ücretsiz olarak kurulum yapılacağı ve kesinlikle istenmiyorsa bir ay sonra modemin en yakın Telekom müdürlüğüne getirilerek aboneliğin bitirilebileceğinin ısrarla anlatıldığı telefonlar sonunda bezip en azından şunların aramalarından kurtulayım diye düşünerek kabul ederseniz başınıza gelecekler bu tacizlerden daha çok başınızı ağrıtabilecek nitelikte.

En son benim başıma gelen olayda bu aramalardan sıkılmam sonucunda aboneliği kabul etmemden sonra başladı. Türk telekomun her yeni kampanyası ve ortaya hizmet diye çıkardığı tüm gelişmelerin sonunda sürekli sıkıntıların yaşanmasının bir tesadüf olmadığını daha önceki deneyimlerimden de biliyordum aslında.  Ancak basiret bağlanması derler ya...

Sonuç olarak bu seferki deneyimimde, telekomun verdiği hizmetlerin ne kadar yetersiz, iletişim sağlayıcı bir firma olmasına karşı kendi içinden kendi birimleri arasından ne kadar iletişimsiz, yaptıkları konusunda ne kadar bilinçsiz olduklarını şaşkınlık ve üzüntü ile gördüm. Tabii ki yaşadıklarım aynı zamanda sinir sistemimi de alt üst etti.

Evet, telefon tacizleri sonunda kabul ettiğim Tivibu hizmetimin hattımda tanımlanmasının ardından internetim kesildi. Hem de 4 koca gün. Telekomun 7/24 destek hattı dediği adeta sabır sınırlarını zorlayan 4440375 li hattını arayarak geçen 4 koca gün. En son hafta sonunun bitmesi ile çözüme ulaşmak adına gittiğim Telekom müdürlüğündeki durum çağrı merkezlerinden farklı değildi.

Sonuç ne oldu biliyormusunuz. Her türk firmasında olduğu gibi bir tanıdık buldum. İşimi o halletti. Yoksa sıradan bir vatandaş olsa idim sanırım 5. günümü de faturasını ödediğim ama hizmetini alamadığım internetimi  kullanamadan karşılayacaktım.

Bu süreç içinde hakkımı aramak adına denemediğim yol kalmadı.

Üyeliğimi bitirin kapatın dediğimde, 24 ay taahhüt imzaladığım hatırlatıldı. İyi de taahütün bana düşen tarafını ben yerine getiriyorum, kuralları siz bozuyorsunuz dedim. Biz koca firmayız sen kimsin tadında  kurallar böyle denildi.  Taahüt imzaladım diye sizin her türlü haksız uygulamanıza gözmü yumacağız dedim.  Sessiz kalında. Kapatın kardeşim dedim. Sistemimi sorunlu şuan size buradan yardımcı olamıyoruz, müdürlüğümüze gitmelisiniz… Allah belanızı versin dedim, başka yardımcı olabileceğim bir konu varmıydı pişkinliğini duydum telefonun ucunda.

İşin en ilginç yanı nedir dersiniz. Ben türk Telekom müdürlüğünün kapısına gidip teknik servis hizmeti veren adamlarla konuşmadan kimsenin internet hattımın neden kesik olduğunu bilmediğini görmem oldu.  Kimse o ana kadar bu işin neden olduğunu bilmiyordu. Modemime, splitter denen cihaza, eve gelen hatta çamurlar atmaktan başka bir şey dinlemedim geçen sürede.  Benim bile aklıma gelen tivibu hizmetinden kaynaklanabileceğini konusunu bir tek teknik servisteki eleman söyledi. Ama gel gelelim teknik servisle ilgilen kişiye, sorun buysa  iyi o zaman iptal edin bitsin dedim.. ABONE SERVİSİNE GİDECEKSİNİZ DEDİ…. İyi de bu hat bunu desteklemiyor ve siz de bunu desteklemediğini biliyordunuz ne diye yaptınız bu tanımlamayı dedim. Akıllı bir açıklama gelmedi.

 

Mecbur çaresiz kalkıp gittik merkeze. Bir tane müdür yardımcısı.. Evet beyefendi nasıl yardımcı olabilirsiniz dedi.. Hanımefendi dedim bu 444lü hattınıza sınavla mı alıyorsunuz.. Gerisini şimdi yazmayayım. Sonra bir kaç gündür anlattıklarımı tekrar anlatmaya başladım.. Sonuç olarak tivibu denen hizmetten dolayı hattımın kesik olduğunu söyleyince müdüre hanımı buna ikna edemedim.. Sonra yine koridorlar, merdivenler odalar tarif edildi.. Benim de şalterim attı.. Ağzıma geleni o sinirle kendisine saydım.. Kendisi hala aynı pişkinlikle tamam ben hallettireceğim dedi. Sanırım içinden de büyük olasılıkla ben seni biraz daha süründüreyim de burnun sürtsün der gibiydi..

Aradan geçen birkaç saat süre içinde evdekilerden  gelen giden olmadığını ve hala internet hizmetinin sonuçlanmadığını öğrenince tekrar soluğu Telekom müdürlüğünde aldım.. hışım ve sinirle girdiğim yerde bir ahbabımın çalıştığını görünce Türkiye de yaşadığımı ve bu işi yine eski usul halledemezsem asla halledemeyeceğimi anladım..  Sonuç ahbabım beni  bu işlerin başındaki müdüre götürdü, o müdür de hemen birilerine telefon etti. Sonra günlerdir özlem ve hasretle beklediğimiz ekipler binamıza kadar teşrif bile ederek çözdüler sorunumuzu.

TİVİBU derken telekomun bu olduğunu bir kez de yaşarak öğrenmiş oldum..

Siz siz olun. Sizi Tivibu vs için telekomdan birileri aradığında hemen kapatın yüzlerine telefonu. Hatta engellenen listesine alın. Ama sakın ola onların size sunacakları bu hizmetlere bulaşmaşmayın.

İnterneti sorunsuz vermeyi beceremeyen, her aradığınızda sistemleri sorunlu olup sizin isinizi halletmekten aciz olan bir yerin o kıytırık kablodan size tv hizmetini nasıl verebileceğinimi sanıyorsunuz..  Emin olun onlarda bunu yapabileceklerini sanıyorlar.. Ama yapamadıklarını hatlarının bunu desteklemediğini kendileri de pek ala biliyorlar. Benim oturduğum bölgede daha önceden de bazı abonelerin başına aynı durum gelmiş. Bunu söyleyen bu isin başındaki adam.. ama 3 gündür bana sorunun ne olduğunu söyleyemediklerini gibi bir çoğu da böyle bir sorun olduğunu bilmiyordu.

Bizde kalkmış onların taahhütlü köleleri olduğumuzu unutmuş bir de eleştirmeye, verdiğimiz paranın karşılı olan hizmetleri sorunsuz almaya kalkıyoruz.

Bunlar değilmi sözleşmelerin altlarına tüm hakları bilmem ne diye küçük harflerle ayak oyunları yapanlar, kafalarına göre abonelik şekillerimizi ücretlerimizi değiştirenler..  Onları taahhüt vs bağlamaz nasıl olsa. Vatandaş onların yolunacak kazları adeta. 24 aylık taahütlü köleler

37.659 okunma

Yorum Yap

16 Nisan 2015 Perşembe
KİMLİĞİNDEN KOPARILMIŞ ŞEHİR
3 Ocak 2015 Cumartesi
İnanmazsanız Başaramazsınız!
11 Ocak 2014 Cumartesi
Bu işler böyle biter mi?
2 Ocak 2014 Perşembe
Komik şehir “Eskişehir”
19 Kasım 2013 Salı
Çevre Yolu Komedyası!..
28 Ekim 2013 Pazartesi
Selçuklu Vurgusu Yanlış mış?
14 Ekim 2013 Pazartesi
Bankaların telefon oyununa dikkat!
2 Ekim 2013 Çarşamba
Bu nasıl iş böyle!
18 Eylül 2013 Çarşamba
“Ben yaptım oldu” Mantığına İsyan
15 Mayıs 2013 Çarşamba
#konuşuptaRiskeGirmeyin
30 Mayıs 2012 Çarşamba
Eskişehirliye Eskişehir Haram mı?
7 Aralık 2011 Çarşamba
Eski Sistem Kaka; Yeni Sistem Harika
12 Ağustos 2011 Cuma
Eski’den yine garip açıklamalar
25 Temmuz 2011 Pazartesi
Çevre Yolu Hız Muamması
14 Haziran 2011 Salı
Kazanan Belli de, Kaybeden Kim?
6 Kasım 2010 Cumartesi
Bir varmış, bir yokmuş
17 Temmuz 2010 Cumartesi
Yazımız Ses Getirdi!
12 Şubat 2010 Cuma
Hangisi Karınca?
30 Ağustos 2009 Pazar
Güçlü Türkiye Önce Olmasın!
20 Ağustos 2009 Perşembe
Sus Payı mı?
2 Haziran 2009 Salı
YİTİRİLMİŞ(!) HAYATLAR
30 Mart 2009 Pazartesi
Seçimlerin Ardından...
24 Mart 2009 Salı
Burası Senin Yerin!..
10 Mart 2009 Salı
The Other
15 Ocak 2009 Perşembe
Asfaltlara da Avrupa Standardı!
25 Aralık 2008 Perşembe
Eskişehir Sizsiniz!..
12 Kasım 2008 Çarşamba
Vatmanlar Biraz Dikkat!
11 Eylül 2008 Perşembe
İsimleri Tartışıyoruz
5 Eylül 2008 Cuma
Neyi Paylaşamıyorsunuz ki?
24 Ağustos 2008 Pazar
Süperlig’de İlk Maçın Ardından
20 Ağustos 2008 Çarşamba
Süperlige Doğru ESES’te Neler Oluyor?
9 Temmuz 2008 Çarşamba
Halkın ekmeği ile oynamayın artık
27 Mayıs 2008 Salı
Mucizeler Ülkesi
4 Mart 2008 Salı
Tesadüf mü?
15 Şubat 2008 Cuma
Özgürlük Kavgası
4 Şubat 2008 Pazartesi
Herkes Mutsuz!
19 Ocak 2008 Cumartesi
İki yüzlülük mü?
17 Ocak 2008 Perşembe
Ne sıkıntılar çektik?
10 Ocak 2008 Perşembe
Fikir ve Emek Hırsızlığı
2 Ocak 2008 Çarşamba
KDV İndirimi ve Uygulamalar
22 Ekim 2007 Pazartesi
Hakemler Bize Karşı mı?
19 Ağustos 2007 Pazar
Kalemşörler
2 Ağustos 2007 Perşembe
Şehrin ruhu!
24 Temmuz 2007 Salı
Kurallara Uymazsan Buna Benzersin
23 Temmuz 2007 Pazartesi
Demokrasi kazandı
20 Temmuz 2007 Cuma
Ticaret Odası Kimi Kandırıyor?
13 Temmuz 2007 Cuma
Dokunulmazlar!
9 Temmuz 2007 Pazartesi
Bağımsız Adaylık!
5 Temmuz 2007 Perşembe
Bu ne perhiz!
1 Temmuz 2007 Pazar
Değişim başladı
online ziyaretçi: 811
 
yukarı