Kim bu Fos Osmanlıcılar... - Eskişehir Haberler

Kim bu Fos Osmanlıcılar...

Anasayfa / Yazarlar / Hüseyin DÜŞ

Ecdadımız Osmanlı insanlık tarihinde müstesna bir yer edinmiştir. Ve bunu da sonuna kadar hak etmiştir. En önemli misyonu; “Hak” yani adalet’i tahsis etmekti. İslam’ın emrettiği adil yönetim düzenini uygulamak hususunda azami dikkat göstermişlerdi. Bu mazlumun yanında, zalimin karşısında bir duruştu.

Şimdi günümüz Türkiye’sinde bir furya almış başını gidiyor. Herkes, her grup Osmanlı’yı kendisinin temsil ettiğini söyler oldu. Ecdadımızdan bazı motifleri üzerlerinde, ofislerinde bulundurmakla Osmanlı’nın ruhunu yaşayacaklarını ve yaşatacaklarını düşünmeye başladılar.

Bunlardan bir kısmı, Osmanlı’nın sadece şekli; maddi gücünün tesirine kapılarak, manevi ruhaniyetini bir kenara bırakmış Osmanlıcılık taslamaktadırlar. Ecdadımızdaki zalim ve küffara karşı güç ve heybet, ama Allah’a (c.c), mazluma ve inanca karşı naif duruşundan bihaber, barbar zihniyetin artık mahsulleri olarak kabadayılık havasındalar. Evlerine, ofislerine bir bakın!.. Osmanlı devlet armaları, bir sultanın tuğrası asılıdır duvarlarında lakin bu sadece süs ve gösterişten öteye gitmemektedir. Maneviyat ve ruh kayıptır çünkü…

Bir kısmı da var ki, kendisine verilen yönetim ve idare yetkisini ecdadım Osmanlı’nın kemiklerini sızlatarak uygularken Osmanlı kisvesine bürünmeyi de ihmal etmez. Osmanlı, Allah ve maneviyatı temsil edip, soysuzluğun, azgınlığın, hayasızlığın önüne kendini siper etmişken, bunlar Osmanlı maskesinin altından her türlü hayasızlık, rüsvaylık ve kepazeliklerin önünü açan icraatlar yaparlar. Ecdadımız hiçbir suretle mazluma karşı zalim ile işbirliği yapmazken bu Osmanlıcılar komşularımıza tecavüz edecek zalim küffara her türlü desteği vermeyi ve Müslüman kanı üzerinden para pazarlığı yapmayı da marifet bilmişlerdir.

Osmanlı nerde bu Fosmanlılar nerde!..

Ne ilginçtir ki tam da bu zamanlarda TRT geçte olsa Osmanlı içerikli dizilere başladı. Gerçektende içerik olarak gayet başarılı buluyor ve zevkle izliyorum. Tarihin tozlu raflarından günümüze ve günümüz Müslümanları ve yöneticilerine bir takım mesajlar vermesini gerçekten çok isterim. Bu dizileri izlediğimde hem duygulanıyor hem de tarih gerçektende tekerrür ediyormuş diyorum. Merhum üstat Akif’in söylediği gibi, “Hiç ibret alınsaydı, tekerrür eder miydi tarih.” Hem benim aziz Peygamberimde şöyle buyurmamış mıydı? “Müslüman aynı delikten iki kez sokulmaz.”   

Bu dizilerde hemen şunu temaşa ediyorum. Tarihin her döneminde Müslümanların arasında karakteri bozuk, ikiyüzlü hadi söyleyivereyim, yani münafıklar hep var olmuş. Öyle çok bizden gibi görünmeyi başarmışlar ki; herkes ihanet etse O hainlik yapmaz dedirtmeyi başarmışlar. İşleri güçleri fitne ve fesatlık olmuş. Birileri bununla da yetinmeyip baş olma, lider olma, koltuk kapma sevdasına kapılarak gömlek değiştirerek düşmanla, kafirle gizli görüşmeler yapmış, sırf başa geçmek, sırf tek adam olmak için. Tabi bu ve bunun gibilerin dilinden, ruhundan iyi anlayan şer odakları hemen tekliflerini sıralayıveriyorlar böylelerine. “Bak sen olsan da olamasan da biz bu hedeflerimize ulaşırız. Kabul edersen seni başkan yaparız, çok zengin yaparız. En güzel kadınları emrine veririz.” Bu türden nefsi tekliflerle yola getiremediklerini ise sevdikleriyle, ailesine kötülük yapmakla tehdit ederek zorla kendilerine hizmet etmeye mecbur bırakmışlardır. Tabi bu türden tehditlere aldırmayan, ümmetin ve Müslümanların canı yanacağına benim canım yansın diyenlerde olmuştur ve her zamanda olacaktır inşaAllah…   

Bize kendisini bizden gibi, Osmanlı gibi göstermeye çalışanlara çok dikkat edelim. Bunları kimler seviyor. Bunlara kimler ödül ve madalya veriyor. Yaptıklarıyla kimleri sevindirip, kimleri üzüyor. Zalimlerle işbirliği yapıyor mu? 15-20 sene önce batıl’a Batıl derken şimdi Hak mı diyor!.. Önceleri haramlar için Haram derken, şimdi, dünya gerçeğidir, onsuz yaşayamayız mı diyor? Önceleri, şunlarla görüşen şerefsizdir derken, şimdi, tabii görüşürüz mü diyor!.. Söz verince sözünde duruyor mu? Emanete sahip çıkıyor mu? Bir bak ne olur Ey Millet!..

Osmanlı, adalet ve ilay-ı kelimetullah için Avrupa’da at koşturmuşken, (kendilerini Osmanlı torunu gibi gösteren) birileri “ Müslüman Türkler yeryüzünden kazınmadıkça bize rahat yok” deyip, en büyük haçlı seferini başlatan Papa heykelinin altında, Allah’a isyanın ve her türlü hayasızlığın serbest sayıldığı AB anayasasını kabul ediyoruz diyerek imza atıp Osmanlı’nın kemiklerini sızlattılar ne yazık ki!..

Bir bak Ey Millet. Biraz Şuur, biraz Feraset ile bir bak Allah aşkına!.. Kör ve sağır kesilme. Yoksa, Allah (c.c), ayetinde belirttiği gibi sizi tamamen kör ve sağır ederde bir daha hayrı ve iyiyi göremezsin. Girdiğiniz bataklığı şeytan size güzel gösterir ve o batakta çırpınıp durursunuz. TRT deki Osmanlı dizilerini seyrettiğimde aklımdan hemen Erbakan hocam ve Milli Görüşçüler geçiyor. Dizideki karakterleri günümüzdekilerle hemen eşleştiriveriyorum. Süleyman Şahı, Ertuğrul Gazi’yi Milli Görüş kefesine koyarken, ihanet kefesine de diğerlerini hemen yerleştiriveriyorum. Haçlılarla, Moğollarla, Masonlarla ve Siyonist Yahudi ile kirli ilişkiler içinde olan yenilikçi, ittihatçı yaftalı cinsi bozukların temsil etmek istediği ecdadım Osmanlı, bugün kalksa dirilse bu çakal sürülerinin yüzüne tükürüp, Osmanlı tokatınıda suratlarına patlatıverirdi muhakkak…

Osmanlı nerde bu Fosmanlılar nerde!.. Kalın sağlıcakla, kıymetli dostlarım…  

       

8.417 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2019 Salı
Mayamız mı ekşidi?
6 Kasım 2018 Salı
Bioenerji ile şifalan
22 Haziran 2018 Cuma
Vakit Değiştirme Vakti!..
26 Eylül 2017 Salı
Boş yere yaratılmadın!..
2 Ağustos 2017 Çarşamba
Piknik notları ve İlkyardım
8 Mart 2017 Çarşamba
Aziz dostumun acı hayat tecrübesi
1 Mart 2016 Salı
Akıllı Adam Olmak!
16 Aralık 2015 Çarşamba
Nereye Gidiyoruz, Hani Kalkınma!..
28 Ekim 2015 Çarşamba
Kim bu Fos Osmanlıcılar...
2 Eylül 2015 Çarşamba
KÖTÜ YÖNETİCİ VE DECCAL
14 Temmuz 2015 Salı
Müslümanların Helakı!..
22 Mayıs 2015 Cuma
Kimse yapamaz, Ak Parti yapar!..
29 Nisan 2015 Çarşamba
YALANCI MAĞRURLAR BİZE YABANCI
26 Mart 2015 Perşembe
Memleketi Mahveden Beceriksizler
3 Ocak 2015 Cumartesi
İDEAL TOPLUM HAYAL Mİ?
25 Ekim 2014 Cumartesi
Türkiye’nin ateşle dansı!..
6 Ağustos 2014 Çarşamba
Hayır, hayır yüz bin kere hayır!..
24 Haziran 2014 Salı
İSLAM, SİYASET, YÖNETİM
28 Şubat 2014 Cuma
Ben Kimden Tarafım 2
30 Aralık 2013 Pazartesi
CEMAAT, HÜKÜMET, MENFAAT
26 Kasım 2013 Salı
YALAN YANLIŞ EĞİTİMİMİZ!..
30 Ekim 2013 Çarşamba
Kanlı Ellerin Kanlı Projesi: BOP
21 Eylül 2013 Cumartesi
Dünya Liderini Dinliyorum!..
13 Temmuz 2013 Cumartesi
Ah O Gemide Bende Olsaydım!..
11 Mayıs 2013 Cumartesi
Tarlaya Neler Ektik?..
26 Mart 2013 Salı
Saptırıcı Liderler
20 Şubat 2013 Çarşamba
İslam’a dönen Müslümanlar
26 Aralık 2012 Çarşamba
Politika Tesadüf Mü, Komplo Mu?
19 Kasım 2012 Pazartesi
AŞK ADAMI MI?.. KAÇIP FIRDÖNEN Mİ?..
22 Ekim 2012 Pazartesi
KIYAMET NE ZAMAN?
2 Ekim 2012 Salı
Sadıklarla olmak
28 Ağustos 2012 Salı
Fitre ve Çay Simit Hesabı
24 Temmuz 2012 Salı
Canlı Müslüman İstiyoruz!..
28 Haziran 2012 Perşembe
Cinsi Bozuklar
1 Haziran 2012 Cuma
Karakterli Müslüman!..
2 Mayıs 2012 Çarşamba
Aslından Koparılmış Protestanlar
21 Mart 2012 Çarşamba
Haktan Yana Olmak
24 Şubat 2012 Cuma
Lider ve Sistem 2
4 Şubat 2012 Cumartesi
LİDER ve SİSTEM
11 Ocak 2012 Çarşamba
KISSADAN HİSSE!..
26 Aralık 2011 Pazartesi
Allah İçin Çalışmak!..
10 Aralık 2011 Cumartesi
Cihad Ne Demek?
15 Ekim 2011 Cumartesi
HAYIRLARA MOTOR, ŞERLERE FREN
22 Ağustos 2011 Pazartesi
İnandığın Gibi Yaşa Türkiyem
25 Temmuz 2011 Pazartesi
BEN KİMDEN TARAFIM?..!..
19 Haziran 2011 Pazar
Ya Güdersin Ya Gidersin
1 Haziran 2011 Çarşamba
Hedef 2023, İstanbul Ayasofya Maratonu
25 Mayıs 2011 Çarşamba
Hayalüstü Hayaldi!.. Gerçek Oldu!..
19 Mayıs 2011 Perşembe
NE HALLERDEYİZ 2
28 Şubat 2011 Pazartesi
SUCUĞUNDA TADI KAÇTI!..
11 Şubat 2011 Cuma
Ne Hallerdeyiz ?
1 Şubat 2011 Salı
Ya AKP Olmasaydı !..
online ziyaretçi: 293
 
yukarı