Eskişehirli çile çekerken halkçı(!) belediye başkanları nerede? - Eskişehir Haberler

Eskişehirli çile çekerken halkçı(!) belediye başkanları nerede?

Anasayfa / Yazarlar / Konuk Yazar

Ülkemizin büyük bölümüne kar yağdı. Hem de iyi yağdı. Eskişehir’e de hayli iyi yağdı. Doğal olarak bir takım sıkıntılar da beraberinde geldi.

Buraya kadar olup bitene bir şey dediğimiz yok. Ancak Eskişehir merkezde Pazartesi gününden bu yana, kar yağışı nedeniyle yaşanan sıkıntıların olması gerekenden fazla olmasına itirazımız var!

İsterseniz bu itirazlara, Seyitgazi Belediyesi eski başkanı Adnan Yalçın Şen’in sözleri ile başlayalım:
“Lütfen ismimi de vererek yazın bunları. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tepebaşı Belediye Başkanına en derin saygılarımı sunuyorum!

Böyle rezalet olmaz. Ne oldu, Özel İdare’den aldıkları ve kendilerinin sahip olduğu araçlara? Ne ana arterlerde varlar ne ara sokaklarda! Hiçbir yerde belediye ekiplerinin çalışmasına şahit olamadık. Merak ediyorum bir belediyenin esas görevi sadece Yılbaşı eğlenceleri, kutlamaları mı düzenlemektir? Belediyelerin karla mücadele etmek gibi bir görevleri yok mudur?

Şu an Yunus Emre Devlet Hastanesi önündeyiz. (Saat dün öğleden sonra 14:15) Gelin de burada vatandaşın çektiği çileyi bir fotoğraflayın lütfen. Burada tam bir rezalet yaşanıyor.”

Başkan Şen gerçekten de çok kızmış. Kendisi de belediye başkanlığı yaptığı için verdiği tepki bir başka anlamlı.
Eskişehir halkı da yağan kardan dolayı mağdur oldu. Örneğin gece Odunpazarı’nın büyük bölümünde elektrik kesintisi oldu. Ekipler kesintiyi bitirmek için gitmek istedikleri yerlere gitmekte zorlanmışlar. Bu yüzden de elektrik kesintisi 1 saat 47 dakika sürmüş!

Evet, Eskişehir merkezdeki belediyelerimiz ne yazık ki bu sınavdan çaktılar. Vatandaş gösterdiği tepkilerle “Otur yerine, sıfır!” deyiverdi.

Nasıl demesinler! Tamam, ara sokaklara bir şey yapmasınlar. Ama Allah aşkına insan bulvarları, ana caddeleri kardan arındırmaz mı hiç değilse!

Odunpazarı Belediyesi’nden bir bülten geçildi önceki gün. Karla mücadele adına komik sayılabilecek bir fotoğraf. Bir iş makinesi var. Hani şu geniş ağızlı kepçelerden, kar küremede de kullanılabilenlerinden. İşte onun içine tuz doldurmuşlar. İki tarafından birer işçi, ellerinde bulunan küreklerle bulundukları sokaktaki karlar üzerine tuz atıyorlar! (Bu arada kar yağışı da devam ediyor!)

Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nin önünü çekip göndermiş dün öğleye doğru bir okurumuz. İnanın o saat olmuş daha en küçük bir çalışması yok Odunpazarı Belediyesi’nin hemen dibinde bulunan hastanenin acil servisinin önünü açmak için!

GÖZLERİ VATANDAŞA HİZMETTE DEĞİL EĞLENCEDE!
Belediye başkanlarımızdan her yere yetişmelerini falan bekliyor değiliz; bu kendilerine çok büyük haksızlık olur. Ancak samimi olarak vatandaşın sıkıntısını azaltmaya yönelik bir gayretlerini göremedik, göremiyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanımız, sağ olsunlar, Yılbaşı konseri için şehir dışından getirttiği sanatçıya Balmumu Heykeller Müzemizi gezdirmekle meşguldü. Odunpazarı Belediye Başkanımız da Yılbaşı eğlencesi düzenlemişti ve partilileri ile halay çekiyordu. Ha sahi bir de Yılbaşı eğlencesi düzenleyeceği bir alanı ışıklandırmak için büyük uğraş veriyordu! Tepebaşı Belediye Başkanımız da son günlerini Yılbaşı eğlenceleri ile geçiriyordu. Hatta birisinde gözlüğü kaşlarının hemen üstüne takmıştı, çok havalı olmuştu!

Eğlenmelerine, eğlence düzenlemelerine de bir şey demiyoruz. Belediyenin bütçesini, karla mücadeleye harcayarak israf edecek değiller ya! Zaten biraz sabredersek Eskişehirliler olarak, yağan kar birkaç gün içinde kalkar. Daha da yağarsa, emin olun dört aya kadar ortada kar kalmaz, sıkıntı da aşılmış olur!

Kalabak Su araçları birçok sokağa giremedi dün. Allah’tan market ve bakkallara bırakmışlar. Otobüsle işe gelmek de normaldekinin iki katı sürdü. Eskişehir’de ne bisiklet yolları, ne yürüme yolları ne de kaldırımlar kullanılabildi. İnsan hiç değilse şu otobüs duraklarının önlerini temizler ki vatandaş rahatça otobüse binip insin, ayakları buzda üşümesin!
Neyse başkanlarımız, verdiğimiz rahatsızlık için kusura bakmayın. Siz eğlenmenize bakın!

 

 

Odunpazarı Belediye Başkanı yılbaşına böyle hazırlandı


Belediyeler çalışmayınca vatandaş kendi başının çaresine baktı
İki Eylül Gazetesi
Şezai Şen 

 

9.341 okunma

Yorum Yap

14 Ağustos 2018 Salı
Kur balon, rakamlar gerçek!
30 Ağustos 2017 Çarşamba
10 milyon kesseniz ne olur!
8 Ağustos 2017 Salı
YABANCILIK ÇEKMİYORDUR
8 Mayıs 2017 Pazartesi
Büyükşehir işkencehânesi
29 Ocak 2017 Pazar
Alpay’a vurmadan önce…
1 Mart 2014 Cumartesi
İftirayı Basıp Dağıtmış
23 Şubat 2014 Pazar
Seçmen ‘Önce Eskişehir’ derse
23 Ocak 2014 Perşembe
Büyükerşen’in hırçınlığı...
19 Aralık 2013 Perşembe
HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN
10 Aralık 2013 Salı
Eskişehir’i Allah Korudu
1 Aralık 2013 Pazar
Orhan Hoca üzülmüş müdür?
28 Kasım 2013 Perşembe
GURUR VEREN ŞEHİR?
1 Kasım 2013 Cuma
Ne gereği vardı AK Parti?
16 Ekim 2013 Çarşamba
PRINCE OF ESKİŞEHİR
22 Haziran 2013 Cumartesi
Orantısız reklam gücü
3 Haziran 2013 Pazartesi
Fikircibey yazdı:Toplumsal muhalefet
26 Eylül 2012 Çarşamba
ESKİŞEHİR’E YAZIK EDİLİYOR..
12 Eylül 2012 Çarşamba
Büyükerşencilik
23 Temmuz 2012 Pazartesi
RAMAZAN TAKVAYI ÖĞRENME AYIDIR
13 Haziran 2011 Pazartesi
Beş maddede seçim analizi
27 Mayıs 2011 Cuma
Bir CHP iktidarı olunca ne olur?
22 Nisan 2011 Cuma
Bu nasıl bir hesaptır?
12 Aralık 2010 Pazar
Omlet Partisi
10 Kasım 2010 Çarşamba
Bu kadar da pişkinlik olmaz ki...
6 Ekim 2010 Çarşamba
Termal ayıbımız
27 Eylül 2010 Pazartesi
"Korsan gemisi" de iyi para eder...
online ziyaretçi: 906
 
yukarı