Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete var! - Eskişehir Haberler

Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete var!

Anasayfa / Yazarlar / Konuk Yazar

Yılmaz Büyükerşen, kendi yaptığı işlerde bir takım eksik ve kusurları, yanlışları yazan gazetecilere ‘takma kafa’ ismini takmıştı. Biz de bunun üzerine “İyi ki takma kafalar var; yoksa nice olurdu bu şehrin hali!” mealinde bir yazı yazmıştık.

Gazeteniz Yenigün, önceki gün ve dün Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘su elde etmek için’ yapılan Sarısungur Göleti ile ilgili olarak manşetten iki önemli habere imza attı. Kendi söylediklerini kendi belgelerinin nasıl yalanladığını ortaya koyduk çünkü.

Düşünün ki bir belediye ‘içme suyu temini’ maksadıyla gölet yapıyor, ve bu haberi Hürriyet Gazetesi vasıtası ile manşetlere çekip Büyükerşen’in ne kadar öngörülü bir belediye başkanı olduğunu anlatmak için kullanıyor. Üstelik bir takım yanlış bilgilerle Büyükerşen övülürken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de ‘ağustos böceği’ misali tembel ve dar görüşlü lanse ediliyor.

Ne var ki Büyükerşen yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü laboratuvarı, su temini maksadıyla yapılan göletin suyunun içilemez olduğunu belgeliyor aynı tarihlerde!

Haberlerimiz üzerine, çok büyük bölümü olumlu, bir takım tepkiler aldık. Ancak AK Parti iktidarının Eskişehir’de tren hattının yeraltına alınması projesindeki en küçük bir değişimi, kısalmayı günlerce gündemde tutan Eskişehir medyasından içme suyu temini maksadıyla yapılan bir göletin suyunun içilemez durumda olması, ESKİ yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göletin su sporlarında kullanılması ile ilgili olarak tek bir ses çıkmadı. Daha doğrusu çıktı da biz dolaylı olarak duyabildik!

Biz gazete olarak, birileri destek versin ya da birileri bunu kullansın diye haber yapmıyoruz. Ortaya bir gerçek koyuyoruz. Yazdığımız bu son haberleri de belgelerine ulaşmadan yayınlamadık.

Geçen yıl, Çakma Plaj’ın yanındaki su birikintisinin mikrobiyolojik olarak kirli olduğunu yazdık ve bizim yazdıklarımız daha sonra ortaya çıktı. O zaman da sadece Yenigün ve Şehir Gazetesi Eskişehirlileri düşündü; Çakma Plaj’ın insan sağlığını tehdit ettiğini yazıverdiler!

Bir şehre, bir şehrin insanına sahip çıkmak böyle olur. Bir şehirde birkaç kişiye sahip çıkıp, şehri onların kanalı ile rant parsellerine ayıranların Eskişehir halkını düşünmediklerini ve umursamadıklarını da çok iyi biliyorum. İşte bu durumda olanlar, yazdığımız bu son haberlerden de gocundular!

Böyle durumlarda “Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete, Yenigün gibi gazeteler var. Yoksa Eskişehirliler Çakma Plaj’ın yanındaki mikroplu suda yüzdürülür, birileri de vatandaşı orada yüzdürenleri alkışlarlardı! Eğer Yenigün ya da Yenigün gibi gazeteler olmasa, Eskişehir halkı bir takım medya organları kullanılarak nasıl aldatıldığını hiçbir zaman öğrenemezdi!” diyorum.

Ne diyeyim; İyi ki varız! İyi ki ‘takma kafa’yız!

Sezai Şen
Yenigün Gazetesi

10.532 okunma

Yorum Yap

17 Nisan 2019 Çarşamba
RAPOR DEĞİL MAKALE
24 Mart 2019 Pazar
YALANDAN KİM ÖLMÜŞ
20 Mart 2019 Çarşamba
HDP’DEN UTANIYOR MUSUNUZ
30 Ağustos 2017 Çarşamba
10 milyon kesseniz ne olur!
8 Ağustos 2017 Salı
YABANCILIK ÇEKMİYORDUR
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Seni çok seviyorum Eskişehir
14 Mayıs 2014 Çarşamba
Cezalarla övünüyoruz…
23 Nisan 2014 Çarşamba
Esrarengiz sıkıntı
19 Aralık 2013 Perşembe
HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN
10 Aralık 2013 Salı
Eskişehir’i Allah Korudu
1 Aralık 2013 Pazar
Orhan Hoca üzülmüş müdür?
28 Kasım 2013 Perşembe
GURUR VEREN ŞEHİR?
1 Kasım 2013 Cuma
Ne gereği vardı AK Parti?
1 Temmuz 2013 Pazartesi
Gerçekten kaygılanın artık..
22 Haziran 2013 Cumartesi
Orantısız reklam gücü
3 Haziran 2013 Pazartesi
Fikircibey yazdı:Toplumsal muhalefet
15 Mayıs 2013 Çarşamba
Siyasi Oda Başkanları
12 Eylül 2012 Çarşamba
Büyükerşencilik
23 Temmuz 2012 Pazartesi
RAMAZAN TAKVAYI ÖĞRENME AYIDIR
18 Nisan 2012 Çarşamba
Büyükerşen havanda su dövüyor!
8 Nisan 2012 Pazar
MUHAMMEDİ AHLAK
11 Mart 2012 Pazar
Eskişehir/heykelşehir
2 Ağustos 2011 Salı
İşte "sır" gibi gizlenen proje
13 Haziran 2011 Pazartesi
Beş maddede seçim analizi
6 Ekim 2010 Çarşamba
Termal ayıbımız
27 Eylül 2010 Pazartesi
"Korsan gemisi" de iyi para eder...
online ziyaretçi: 426
 
yukarı