Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete var! - Eskişehir Haberler

Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete var!

Anasayfa / Yazarlar / Konuk Yazar

Yılmaz Büyükerşen, kendi yaptığı işlerde bir takım eksik ve kusurları, yanlışları yazan gazetecilere ‘takma kafa’ ismini takmıştı. Biz de bunun üzerine “İyi ki takma kafalar var; yoksa nice olurdu bu şehrin hali!” mealinde bir yazı yazmıştık.

Gazeteniz Yenigün, önceki gün ve dün Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘su elde etmek için’ yapılan Sarısungur Göleti ile ilgili olarak manşetten iki önemli habere imza attı. Kendi söylediklerini kendi belgelerinin nasıl yalanladığını ortaya koyduk çünkü.

Düşünün ki bir belediye ‘içme suyu temini’ maksadıyla gölet yapıyor, ve bu haberi Hürriyet Gazetesi vasıtası ile manşetlere çekip Büyükerşen’in ne kadar öngörülü bir belediye başkanı olduğunu anlatmak için kullanıyor. Üstelik bir takım yanlış bilgilerle Büyükerşen övülürken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de ‘ağustos böceği’ misali tembel ve dar görüşlü lanse ediliyor.

Ne var ki Büyükerşen yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü laboratuvarı, su temini maksadıyla yapılan göletin suyunun içilemez olduğunu belgeliyor aynı tarihlerde!

Haberlerimiz üzerine, çok büyük bölümü olumlu, bir takım tepkiler aldık. Ancak AK Parti iktidarının Eskişehir’de tren hattının yeraltına alınması projesindeki en küçük bir değişimi, kısalmayı günlerce gündemde tutan Eskişehir medyasından içme suyu temini maksadıyla yapılan bir göletin suyunun içilemez durumda olması, ESKİ yönetmeliğine aykırı bir şekilde bu göletin su sporlarında kullanılması ile ilgili olarak tek bir ses çıkmadı. Daha doğrusu çıktı da biz dolaylı olarak duyabildik!

Biz gazete olarak, birileri destek versin ya da birileri bunu kullansın diye haber yapmıyoruz. Ortaya bir gerçek koyuyoruz. Yazdığımız bu son haberleri de belgelerine ulaşmadan yayınlamadık.

Geçen yıl, Çakma Plaj’ın yanındaki su birikintisinin mikrobiyolojik olarak kirli olduğunu yazdık ve bizim yazdıklarımız daha sonra ortaya çıktı. O zaman da sadece Yenigün ve Şehir Gazetesi Eskişehirlileri düşündü; Çakma Plaj’ın insan sağlığını tehdit ettiğini yazıverdiler!

Bir şehre, bir şehrin insanına sahip çıkmak böyle olur. Bir şehirde birkaç kişiye sahip çıkıp, şehri onların kanalı ile rant parsellerine ayıranların Eskişehir halkını düşünmediklerini ve umursamadıklarını da çok iyi biliyorum. İşte bu durumda olanlar, yazdığımız bu son haberlerden de gocundular!

Böyle durumlarda “Çok şükür ki Yenigün gibi bir gazete, Yenigün gibi gazeteler var. Yoksa Eskişehirliler Çakma Plaj’ın yanındaki mikroplu suda yüzdürülür, birileri de vatandaşı orada yüzdürenleri alkışlarlardı! Eğer Yenigün ya da Yenigün gibi gazeteler olmasa, Eskişehir halkı bir takım medya organları kullanılarak nasıl aldatıldığını hiçbir zaman öğrenemezdi!” diyorum.

Ne diyeyim; İyi ki varız! İyi ki ‘takma kafa’yız!

Sezai Şen
Yenigün Gazetesi

10.745 okunma

Yorum Yap

14 Ağustos 2018 Salı
Kur balon, rakamlar gerçek!
30 Ağustos 2017 Çarşamba
10 milyon kesseniz ne olur!
8 Ağustos 2017 Salı
YABANCILIK ÇEKMİYORDUR
8 Mayıs 2017 Pazartesi
Büyükşehir işkencehânesi
29 Ocak 2017 Pazar
Alpay’a vurmadan önce…
1 Mart 2014 Cumartesi
İftirayı Basıp Dağıtmış
23 Şubat 2014 Pazar
Seçmen ‘Önce Eskişehir’ derse
23 Ocak 2014 Perşembe
Büyükerşen’in hırçınlığı...
19 Aralık 2013 Perşembe
HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN
10 Aralık 2013 Salı
Eskişehir’i Allah Korudu
1 Aralık 2013 Pazar
Orhan Hoca üzülmüş müdür?
28 Kasım 2013 Perşembe
GURUR VEREN ŞEHİR?
1 Kasım 2013 Cuma
Ne gereği vardı AK Parti?
16 Ekim 2013 Çarşamba
PRINCE OF ESKİŞEHİR
22 Haziran 2013 Cumartesi
Orantısız reklam gücü
3 Haziran 2013 Pazartesi
Fikircibey yazdı:Toplumsal muhalefet
26 Eylül 2012 Çarşamba
ESKİŞEHİR’E YAZIK EDİLİYOR..
12 Eylül 2012 Çarşamba
Büyükerşencilik
23 Temmuz 2012 Pazartesi
RAMAZAN TAKVAYI ÖĞRENME AYIDIR
13 Haziran 2011 Pazartesi
Beş maddede seçim analizi
27 Mayıs 2011 Cuma
Bir CHP iktidarı olunca ne olur?
22 Nisan 2011 Cuma
Bu nasıl bir hesaptır?
12 Aralık 2010 Pazar
Omlet Partisi
10 Kasım 2010 Çarşamba
Bu kadar da pişkinlik olmaz ki...
6 Ekim 2010 Çarşamba
Termal ayıbımız
27 Eylül 2010 Pazartesi
"Korsan gemisi" de iyi para eder...
online ziyaretçi: 427
 
yukarı