"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!" - Eskişehir Haberler

"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"

Anasayfa / Güncel
"Ne hınzırlık varsa HASILI KELAM.!"

 

 “Evet, kirli bir ırmaktır insan. Kirli bir ırmağı içine alması ve bozulmadan kalması için deniz olmalıdır kişi…” Nietzsche

Köyün birinde bir "Evliya" varmış!

Kıskanan düşmanları tarafından kışkırtılan saf köylüler, gün geçmez ki, "Evliya"yı hedef alarak: "

 

Bizim evliya, evliya olduğunu söylüyor ama hiç keramet göstermiyor. Şayet evliya ise, şu nehrin üzerinden yürüyerek geçmek suretiyle "kerametini" göstersin ve evliyalığını ispat etsin" derler.

 

 Bu kinayeli ve kışkırtıcı sözlerden bıkan "Evliya", köylünün ağzını kapamak için nehrin üzerinden yürüyerek geçmeye karar verir.  "ve nehrin üzerinden yürüyerek geçer."

 

  Kışkırtılan köylüler, yine "Evliya"yı hedef alırlar. ve "Bizim evliya yüzme bilmediği için nehri yürüyerek geçti" derler.

 

Düşmanları bu yöntemle, "Evliya"yı hırpalamak, yıpratmak ve kıskaçta tutma adiliğini benimserler.

 

 Ne zaman "MİHALIÇÇIK için"  birlikten, beraberlikten, bahsetsek mutlaka benzeri yöntemleri kullanan kötü niyetli tayfalar çıkar... Pervasızca eleştirir, projelere engel olur, Yanlı ve yanlış haberlerle İlçemizde hizmette aksamalara sebebiyet verirler bilerek ve isteyerek...

Akıllarınca, bu yöntemi kullanarak Mihalıççık Belediye Başkanı Sayın Ümit Güven’i, ve hizmet erlerini köydeki "Evliya" kıskacında tutmaya çalışıyorlar.

 Kıymetli Mihalıççık halkı ve değerli okurlar!  Mihalıççık Otun güç bittiği, atın geç yetiştiği kurak, kavruk ilçelerden biridir.....

dolayısıyla yaşam bir o kadarda zordur...

 Bu kötü niyetli tayfaların pervazsızca uyguladıkları kıskacın yanında, köylülerin "Evliya"ya uyguladıkları kıskaç hafif kalmıyor mu?

  Başkan Güven; Geçtiğimiz hafta, Eskişehir'de yazılı ve görsel basına açıklamalarda bulundu, iddialara belgeleriyle yanıtlar verdi...

Devamında, Mihalıççık'ta  "Halk toplantısı"  düzenledi ve yaptığı icraatları...yapacakları projeleri anlattı...engelleyenleri de..!

 "Dünden bugüne, fikri tasarrufu olan" Ümit Güven’e yaptıklarına ve yapacaklarına inanan, gönül veren bir insanım...O gün - bu gündür "Mihalıççık’a hizmet ve projelerini desteklerim"…!

 Kısacası bu kötü niyetli tayfalar Mihalıççık'a karşı, kızgın saç üzerinde zıplamaya devam etsinler...!!! .            

İğrenç iftira ve dedikodular geçmişte Mihalıççık Sevdalılarını, küstürdü.. 

İlçeden ve yönetimden uzaklaştırdı… Bizler bu iğrenç mekanizmaya bir kurban daha vermek niyetinde değiliz vermeyeceğiz..!. bu böyle biline….

"Ne güzel söylemiş Ziya Paşa: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde..”

***

"HOCALI KATLİAMI" UNUTMA UNUTTURMA..!

Bahsetmeden geçemeyeceğim...

26 subat 1992'de azerbaycan'in hocalı kentinde sivil halka karşı ermeniler tam anlamıyla bir katliam yapmışlardır.

bugün sözde soykırım iddialarıyla Türkiye'yi suçlayan ermenistan'in siyasetçisi
robert koçaryan'in direktifleri dogrultusunda ermeniler azerbaycan'in karabag bölgesinde 7 bin kisilik nüfusa sahip ve cografi konumu itibariyle bölge için stratejik önemi olan hocali kentini ele geçirmek için 25 subat gecesi katliam gayesiyle harekete geçmistir.

hocali'nin isgali sonucu sivil, eli silahsiz, azerbaycan türkleri çocuk, kadin, ihtiyar ve genç ayrimi yapilmadan ermeniler tarafindan katledilmistir. resmi verilere göre, o gece 613 kisi hunharca katledilmis; bunlardan 83 çocuk, 106 kadin acimasiz yöntemlerle iskence yapilarak öldürülmüstür.

ayrica, 487 kisi agir yaralanmis ve 1275 kisi ise rehin alinmis, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla caninin kurtarmistir. 26 çocuk tamamen ve 130 çocuk ise kismen oksuz kalmistir. ermeniler sehitleri özel acimasizlikla, gözlerini oyularak, kafataslarinin derisini soyarak ve vücutlarinin farkli organlarini keserek öldürmüstür.

küçücük çocuklarin gözleri oyulmus, hamile kadinlarin karinlari yirtilmis ve insanlarimiz diri diri topraga gömülmüstür. hatta sehitlerin bir çogunun cesetleri yakilmistir.

Dostumuzu düşmanımızı iyi tanıyalım "Unutmayalım Unutturmayalım"

"Bedel ödemeden önce farketmemiz NİYAZIMLA..."

huseyinguven1907@hotmail.com

13.529 okunma

Yorum Yap

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Hafta boyunca yağmur var

27 Mayıs 2020 Çarşamba

AFYON BETON YOLLARI GÖRMEYE GELDİ

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1243
 
yukarı