Sazak: Kendi pisliklerini Eskişehir’de yuvalandırmak istiyorlar! - Eskişehir Haberler

Sazak: Kendi pisliklerini Eskişehir’de yuvalandırmak istiyorlar!

Anasayfa / Politika
Sazak: Kendi pisliklerini Eskişehir’de yuvalandırmak istiyorlar!

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, son günlerde Eskişehir'de tartışmalara sebep olan festival ile ilgili açıklamada bulundu.
 
Sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada “Kimse Eskişehir üzerinden siyasi promosyon yapmasın!” diyerek festivalin yasaklanması kararını eleştirenlere seslenen MHP’li Sazak, “bir önlem tedbir alındıysa gereklidir, Eskişehir içindir” diyerek Eskişehir Valiliği’nin aldığı karara destek oldu.

  Bu çerçevede, Milletvekili Sazak’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Kimse Eskişehir üzerinden siyasi promosyon yapmasın! Burası Yunus’un diyarı, 3 üniversitenin, 3 milyon öğrencinin emanet olduğu bir şehirdir! Her semtinde Anadolu’nun ve Balkanlar’ın farklı kültürüyle rengarenk ve özgürce yaşadığı Eskişehir’dir. Bir önlem tedbir alındıysa gereklidir, Eskişehir içindir. Sözde özgürlük bekçileri, sahiplerinin kafeslerinden çıkmalarına izin varsa gelip özgürlüğü, kültürel karışımın nasıl yaşandığını gözlemleyebilirler. Belki de çoktan gelip bu çeşitliliğin içerisinde kendi pisliklerini yuvarlandırma çabalarındalardır. Nafile çaba, o maya bu göle tutmayacaktır!”

 

596 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 405
 
yukarı