Facebook, YouTube, Twitter, TikTok’a 10’ar milyon TL’lik ceza - Eskişehir Haberler

Facebook, YouTube, Twitter, TikTok’a 10’ar milyon TL’lik ceza

Anasayfa / Bilim-Teknoloji
Facebook, YouTube, Twitter, TikTok’a 10’ar milyon TL’lik ceza

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Fatih Sayan, Türkiye’nin resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen şirketlere 10'ar milyon TL ceza kesildiğini açıkladı. Buna göre sosyal medya platformlarından Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram bu ilk cezanın ardından şirketler 30 gün içerisinde temsilci atamama tavırlarını sürdürürlerse bu kez 30 milyon TL’lik cezayla karşı karşı kalacak ve bant genişlikleri daraltılabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Türkiye’nin resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen şirketlere, başta Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram olmak üzere 10’ar milyon TL’lik ilk cezaların kesildiğini açıkladı.

 

Sayan açıklamasında, "Yükümlülüklerini yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarına 10 milyon lira idari para cezası uygulanacak. Bu cezanın tebliğinden itibaren 30 gün içinde de yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde sosyal ağ sağlayıcıya, bu defa 30 milyon lira idari para cezası kesilecek." ifadelerini kullandı.

 

2.166 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 328
 
yukarı