BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE %50 HİBE DESTEĞİ

Anasayfa / Ekonomi
BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE %50 HİBE DESTEĞİ

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bireysel sulama sistemlerine %50 hibe desteği duyurusu yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine %50 hibe desteği verilecektir.

Başvuru Konuları

1-Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

2-Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

3-Tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulması,

4-Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

5-Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,

6-Tamburlu sulama sistemi kurulması,

7-Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,

8-Tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri,

9-Akıllı sulama sistemleri.

Proje Tutarı: 

Hibeye esas proje tutarı üst limiti gerçek ve tüzel kişiler için 1.000.000 TL'dir. Hibeye esas proje tutarının %50'sine hibe desteği sağlanacaktır.

Yatırım Süresi:

Hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama, yüzey altı damla sulama başvurularında 60 (altmış) gün, lineer veya center pivot, tamburlu sulama, güneş enerjili sulama, tarımsal amaçlı güneş enerji sistemleri ve akıllı sulama sistemleri başvurularında 90 (doksan) gündür.

Başvuru Sahipleri:

Güncel Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı, Gerçek Kişiler, Kolektif Şirket, Limited Şirket, Anonim Şirketler, Sulama Kooperatifleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Sulama Birlikleri

Yatırım Yeri:

Başvuru sahipleri kendilerine ait arazilerde veya damla, yağmurlama, mikro yağmurlama ve yüzey altı damla sulama başvurularında en az 5 yıl, Lineer veya Center Pivot, tamburlu sulama, güneş enerjili sulama, tarımsal amaçlı güneş enerji sistemleri ve akıllı sulama sistemleri başvurularında en az 10 yıl süreyle kiralama yaparak başvuru yapabilirler.

Başvuru Zamanı:

28 Şubat 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Başvuru Yeri ve Bilgi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvuru yapılabilir, teknik destek ve bilgi alınabilir.

534 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 433
 
yukarı