Gümüş: Çiftçi Durursa Hayat Durur, Çiftçinin Hayatı Su Bizim Hayatımız Da Su - Eskişehir Haberler

Gümüş: Çiftçi Durursa Hayat Durur, Çiftçinin Hayatı Su Bizim Hayatımız Da Su

Anasayfa / Ekonomi
Gümüş: Çiftçi Durursa Hayat Durur, Çiftçinin Hayatı Su Bizim Hayatımız Da Su

Tarımsal kuraklıkla mücadelenin uygulanabilirliğinin artırılması ve sulamanın etkinleştirilmesi amacıyla İnönü ilçemizde üç gün süreli verilen “Etkin ve Verimli Sulama Sistemleri Eğitimi” ne katılan 36 çiftçimize katılım belgeleri törenle teslim edildi.

17.03.2021 tarihinde İnönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törene İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt,  İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş,  İnönü Ziraat Odası Başkanı Ergün Erol, İnönü Kuzfındık Sulama Birliği Başkanı Yılmaz Ali Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sami Yasin Uysal ile çiftçiler katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş törende yaptığı konuşmada:

“Tarım ve Orman Bakanlığımız Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bireysel sulama sistemlerinde % 50 hibe desteği veriyor. Başvurular için son tarih 30.03.2021 gelecek yıllarda da 1 Şubat son tarih olacak eğer herhangi bir değişiklik olmazsa. Bu hibe desteği büyük bir fırsat bu fırsattan bütün çiftçilerimiz, birliklerimiz, kooperatiflerimiz yararlanmalı.

Çiftçi durursa hayat durur, çiftçinin hayatı su bizim hayatımız da su. Ben bu eğitimin hem suyun etkin ve verimli kullanımı tam da zamanında olduğu için anlamlı buluyorum. Verilen eğitimlerin İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”  dedi.

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt konuşmasında:

“Verilen bütün eğitimler sizin faydanıza olmakla beraber komşularınıza, arkadaşlarınıza, çocuklarınıza bu işi yapan herkese faydası olacağı gibi yanlışları olanın yanlışlarını düzeltmelerine de vesile olacaktır. Bu belgelerin hepinize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunuyorum.” dedi.

Katılım belgesini alan çiftçilere protokol üyeleri tarafından belgeleri tek tek teslim edildi.

Törenden sonra İnönü Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret eden İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş ardından İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile görüşerek ilçede gerçekleştirilen tarımsal faaliyetleri değerlendirdi.

İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt ile makamında yaptığı görüşmede tarım ve hayvancılık konularında istişarelerde bulundu.

Son olarak İnönü Belediyesinin ev sahipliğinde 2021 yılı sulama öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı. İnönü Kaymakamı başkanlığı ve DSİ 3. Bölge Müdürünün katılımıyla düzenlenen toplantıda muhtarlarla birlikte kuraklığa karşı alınacak tedbirler görüşüldü.

 

4.716 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 594
 
yukarı