Kardeş Ülke Azerbaycan’a Eskişehir’den Canlı Hayvan İhracatı - Eskişehir Haberler

Kardeş Ülke Azerbaycan’a Eskişehir’den Canlı Hayvan İhracatı

Anasayfa / Ekonomi
Kardeş Ülke Azerbaycan’a Eskişehir’den Canlı Hayvan İhracatı

Eskişehir'de hayvancılık alanında yapılan çalışmalar faydasını göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda Eskişehir’den Azerbaycan’a canlı sığır ihracatı yapıldı.

Mahmudiye İlçesi Fahriye Mahallesinde faaliyet gösteren 3000 başlık damızlık Angus çiftliği olan özel bir firma tarafından Azerbaycan'a canlı sığır ihracatı işlemleri tamamlandı. Yoğun çalışmalar sonucu 46 sevkiyatla 1.510 (bin beş yüz on) baş angus ırkı damızlık hayvanların ihracatı 17.03.2021 tarihi itibariyle tamamlanarak hayvanlarımız sorunsuz bir şekilde Azerbaycan’a ulaştırıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş bizzat kendisinin katıldığı sevkiyatlarla ilgili yaptığı açıklamada:

“Yapılan çalışmaların artık kendini göstererek ülke hayvancılığımızın bu noktaya gelmesi ilimiz hayvancılığı açısından bizleri son derece mutlu etmektedir.

İhracat için hayvan sağlığı ve sertifikasyon işlemleri Tarım ve Orman Bakanlığımız uygulamaları doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılarak son sevkiyatımızda 222 baş Angus daha ihraç edildi.  Eskişehir’de bu tür modern hayvancılık işletmelerinin faaliyetlerinin artması adına elimizden gelen her türlü destek ve gayreti göstermekteyiz.

Önümüzdeki yıllarda temennimiz; Ülkemizde örnek oluşturacak modern hayvancılık işletme sayılarının, kapasitelerinin ilimizde artması ve Eskişehir’imizin Türkiye hayvancılığında söz sahibi konuma gelmesidir.” dedi.

2.943 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 726
 
yukarı