GÜLER: “DAHA BÜYÜK BEDELLER ÖDEMEMEK İÇİN TEDBİRLERE UYALIM” - Eskişehir Haberler

GÜLER: “DAHA BÜYÜK BEDELLER ÖDEMEMEK İÇİN TEDBİRLERE UYALIM”

Anasayfa / Ekonomi
GÜLER: “DAHA BÜYÜK BEDELLER ÖDEMEMEK İÇİN TEDBİRLERE UYALIM”

Otelcilik sektöründe faaliyet gösteren firmalar için düzenlenen bilgilendirme seminerinde konuşan ETO Başkanı Metin Güler, kapatma tedbirlerinin yeniden uygulanmasının tüccar ve esnaf için bedelinin ağır olacağını ve bu tedbirlere maruz kalmamak için herkesin en yüksek seviyede tedbir alması gerektiğini kaydetti. 

Eskişehir Ticaret Odası ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde bu kez otelcilik sektöründe faaliyet gösteren üyeler için normalleşme tedbirleri anlatıldı. ETOTV aracılığıyla düzenlenen  seminere Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet Mamur katıldı. Seminer öncesinde konuşan ETO Başkanı Metin Güler, salgının bir yılını doldurduğunu belirterek, bu zor şartlara rağmen hayat kurtaran ve fedakarca görev yapan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp bayramını kutladı.

Salgın nedeniyle en çok hizmet sektörü yara aldı

Covid-19 salgını nedeniyle en çok zorluk yaşayan işletmelerin hizmet sektöründe faaliyet gösteren üyeler olduğunu belirten Güler, otelcilik sektöründe faaliyet gösteren üyelerin de salgın nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini söyledi. Yeni bir kapanmanın hem ülke hem de şehir ekonomisi için çok ağır sonuçları olacağını belirten Güler, daha büyük bedeller ödememek ve yaptırımlara maruz kalmamak için herkesin tedbirlere uyması gerektiğine dikkat çekti.

Misafirlerin kullandığı ürünler 60-90 derecede yıkanmalı

Seminerde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet Mamur otellerde yeni kontrollü normalleşme kapsamında alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verdi.  Virüs tehlikesinin tedbirlerle saf dışı bırakılabileceğini vurgulayan Mamur, misafirlerin kullandığı ürünlerin temizliğine dikkat edilmesi, konaklamada kullanılan eşyaların 60-90

 

3.022 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 510
 
yukarı