BOSAB, REFORM HAMLESİNİN ARKASINDA - Eskişehir Haberler

BOSAB, REFORM HAMLESİNİN ARKASINDA

Anasayfa / Ekonomi
BOSAB, REFORM HAMLESİNİN ARKASINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomi Reform Paketi, sanayi dünyasında geniş yankı yarattı. BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “Güçlü kamu maliyesi, iş dünyasının önünü görmesini sağlayacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Ekonomi Reform Paketi’, Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) olumlu karşılandı. Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “Etkin adımlarla birlikte reform paketi, iş dünyasının önünü açacak” değerlendirmesini yaptı.

TAMAMLAYICI TEDAVİ GİBİ

Özünde ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyütme amacı bulunan reform hamlesi ile ihracatta yeni rekorlar kıran yerli ve milli bir ekonominin hedeflenmesini önemsediklerini kaydeden BOSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Akyıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hükümetimizin aldığı vergi muafiyetleri ve kredi destekleri gibi destekler, pandemi sürecinde iş dünyasına adeta ‘ilaç’ gibi gelmişti. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı reform adımları da bu zorlu süreçte sanayicilerimiz için tamamlayıcı tedavi niteliğine kavuşmuştur. Güçlü bir kamu maliyesini öncelik olarak belirleyen reform hamleleri, iş dünyamızın önünü görmesini sağlayacaktır” diye konuştu.

YENİ REKORLAR GELECEKTİR

Salgına rağmen ülke ekonomimizin pozitif yönde büyüme kaydettiğini ve bugün açıklanan sanayi üretim verilerinin de bunu pekiştirdiğini vurgulayan Akyıldız, “İçinden geçtiğimiz pandemi dönemi, reform hamlelerini zorunlu kılmıştı. Kısıtlama önlemlerinin gevşetilmeye başlanması sonrasında hukuk ve ekonomi reformuna yönelik adımların güçlü maliye yapısı ve tasarruf vurgusu ile atılıyor olmasını sanayiciler olarak ayrıca önemsiyoruz. Pandemi ile birlikte küresel daralmanın yaşandığı bir dönemde pozitif büyüme ivmesine ihracatta rekorların eşlik etmesiyle birlikte daha güzel günlerin çok da uzakta olmadığını düşünüyoruz. Alınan kararların sahada etkin uygulanmasıyla birlikte içinde bulunduğumuz yılı beklentilerin üzerinde büyüme ile tamamlayacağımıza inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

2.150 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 671
 
yukarı