Suat Er, İddilara Yanıt Verdi: Deprem hasarlı binada kalamazdık - Eskişehir Haberler

Suat Er, İddilara Yanıt Verdi: Deprem hasarlı binada kalamazdık

Anasayfa / Ekonomi
Suat Er, İddilara Yanıt Verdi: Deprem hasarlı binada kalamazdık

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Suat Er, aldıkları yeni hizmet binasına ilişkin iddialara yönelik açıklamalarda bulundu.

Pandemi sürecinde kooperatife alınan 7 milyon değerinde olduğu iddia edilen yeni hizmet binası ile ilgili eleştirilere yanıt veren Başkan Suat, Er, “Çıkan haber bizleri gerçekten üzdü. Buradaki arkadaşlarımız da yönetim kurulu üyelerimiz. Burada Suat Er bir tek televizyon dahi alsa arkadaşlarıyla birlikte almıştır. Her şeyin altında tamamımızın imzası vardır. Saklı gizli hiçbir şeyimiz olmadı” dedi.

Ayrıldıkları binanın da yine Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifine ait olduğunu kaydeden Suat Er, “50 yıllık binaydı.  Şu an gidip görseniz bodrum katına Porsuk’tan su giriyor. Artı deprem hasarlı bir bina. Biz orada yıllardan beri Allah’a emanet oturuyorduk. Yıllardan beri bizim içimizdeki ukde görevden ayrılmadan Esnaf Kefalete böyle bir eser bırakmaktı. İki yıldır arayış içerisindeydik. Biz bu arayışı yaparken Halk Bankasından uzaklaşmak istemiyoruz. Mecbur bizim esnafımızın işleri Halk Bankası ile olduğu için Bu Sakarya Caddesinden almış olduğumuz yer Halk Bankasına yüz metre. Çok araştırdık, hemen gelip de nakit parayı eline verip almadık bu binayı. En az 5-6 iş yeri ile görüştük. Fiyat analizi yaptık. Burasını 630 metre kare yeri 5 buçuk milyon artık KDV’ye aldık. Alırken de kooperatifler kanunu vardır. Tüzük vardır, genelge vardır. Biz bunlara uyarak. Merkez başkanımıza, genel başkanımıza resmi yazımızı yazdık. Bölge başkanımıza yazımızı yazdık. Bölge başkanımız Eskişehir’e geldi. Yeri gördü. Sonra bölge başkanımız bize genel kurul kararı olmadan bir şey yapamazsınız dedi. Biz genel kurulumuzun tarihini belirlettik. 8500 üyemize mektup gönderdik bir ay önceden. Tek maddelik. Gazete ilanımızı verdik. Genel kurulda ada, pafta, parsel olarak belirttik alacağımız yeri. Çünkü belirtmemiz gerekiyor. Bu yetkimizi aldık. Burasını aldığımız kişide Eskişehirli bir iş adamı. Yönetim ve denetim kurulu olarak toplantı yaptık. Toplantıya çağırdık o beyefendiyi. Toplantıda pazarlık yaparak bu fiyata zorlayarak aldık” ifadelerini kullandı.

Bugün bu koltukta Suat Er oturuyorsa yarın bir başkasının olacağını kaydeden Er, “Her türlü araştırmayı yapabilir. Ben hiçbir zaman esnafımın parasını sokağa atmadım. Ben esnafımın parasını yemedim, içmedim, çarpmadım, çırpmadım. Biriktirdik. Olmadı başkan dendiği zaman bu 7 milyon parayı esnafa mı dağıtacaktım? Böyle bir yetkimiz de yok. 50 milyon da paramız olsa orada banka da bekleyecek. Biz zevkimize de almadık bu binayı. Kaldığımız bina çok riskliydi. Burası benim şahsi malım değil. Böyle bir eseri bu ekip bıraktı desinler diye bu binayı satın aldım” şeklinde konuştu.

 

istikbalgazetesi.com

2.320 okunma

Yorum Yap

24 Şubat 2021 Çarşamba

KADINLARIN ELİNDEN DOĞAL ÜRÜNLER

24 Şubat 2021 Çarşamba

Sınavlar İle Belgelerini Alıyorlar

online ziyaretçi: 349
 
yukarı