MÜSİAD, TÜMSİAD ve ESMİAD TEI’ yi ziyaret etti. - Eskişehir Haberler

MÜSİAD, TÜMSİAD ve ESMİAD TEI’ yi ziyaret etti.

Anasayfa / Ekonomi
MÜSİAD, TÜMSİAD ve ESMİAD TEI’ yi ziyaret etti.

İLK MİLLİ HELİKOPTER MOTORU TEI-TS1400 ESKİŞEHİR VE TÜRKİYE ADINA GURUR VERİCİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Başkanı Hakan Duman ,Tüm Sanayici  ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir İl Temsilcisi Ali Engiz  ve Eskişehir Müteşebbis İşadamları Derneği (ESMİAD) Başkanı  Şamil Seyhan, TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk AKŞİT Bey’ e TEI tarafından üretilen ilk Milli Helikopter motoru TEI – TS1400 için hayırlı olsun ziyaretinde, tebriklerini ileterek başarılarının devamını dilediler.

TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. (TEI) tarafından üretilen ilk Milli Helikopter motoru TEI – TS1400’ ün tasarım merkezinin açılışı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans ile, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ın katılımlarıyla gerçekleşmişti.

MÜSİAD, TÜMSİAD ve ESMİAD Eskişehir Başkanları ortak olarak yaptıkları açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde Eskişehir’de geliştirdiği, TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. (TEI) tarafından üretilen ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400’ün, ülkemizi motor teknolojilerine alanında yurt dışına bağımlılıktan kurtaracağı gibi ülkemiz için ciddi de bir katma değer katacağını belirterek, TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Akşit ve emeği geçen TEI Personeline, şehrimiz ve ülkemize bu gururu yaşattıkları için teşekkür eder, başarılarının devamını diliyoruz“ dedi.

 TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, İlk milli helikopter motoru TEI-TS1400 ve yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler vererek, gelecek hedeflerinden bahsetti. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı MÜSİAD Eskişehir Başkanı Hakan Duman ,TÜMSİAD Eskişehir İl Temsilcisi Ali Engiz  ve ESMİAD Başkanı  Şamil Seyhan’ a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.                                                          

2.723 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 330
 
yukarı