KUAFÖRLER ODASINDAN BELGE UYARISI - Eskişehir Haberler

KUAFÖRLER ODASINDAN BELGE UYARISI

Anasayfa / Ekonomi
KUAFÖRLER ODASINDAN BELGE UYARISI

Kuaförler ve Berberler Odası tarafından mesleki yeterlilik kanunu kapsamında odaları ile yapılmış olan protokol kapsamında Erkek Kuaförlüğü Seviye- 4, Bayan Kuaförlüğü Seviye-4, Epilasyon Uzmanlığı Seviye-4 ikinci etap sınavları dört gün boyunca yapılarak tamamlandığını söyledi.

Konu ile ilgili bilgi veren Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Fethi Özkara, “Bu kapsamda okula gidemeyen, devamsızlıktan kalan, haklarını kaybeden, elinde kalfalık belgesi olmayanlar, sigorta günü veya Bağ-kur günü beklemeden mesleğini bilen kendine güvenen fakat bu nedenlerden dolayı belge sahibi olamamış meslektaşlarımız direk olarak mesleki yeterlilik sınavlarına girip bu sınavlarda gerekli başarıyı elde ettikten sonra kazanmış oldukları mesleki yeterlilik belgesi ile büyük bir denklik elde etmiş olup çıraklık eğitim merkezinde iki ayda bir açılan ustalık belgesi sınavlarına gireceklerdir. Bu dönem ikicisi gerçekleşen mesleki yeterlilik sınavlarının üçüncü etabının da yapılabilmesi için yeterli sayı ve talebin olması gerekmektedir. Bunun içinde odamıza müracaatta bulunabilirsiniz” dedi.

Özkara, “Mesleki yeterlilik belgelerini alarak ileriki dönemlerde belgesizlikten dolayı sıkıntı yaşamamanız adına bu sınavlar sizlere büyük bir yol açmaktadır. Bu konuda ne kadar hassas olduğumuzu gerek basınımız sayesinde gerekse kendi sosyal mecralarımızdan ve mesaj yoluyla sizlere duyurmaktayız. Hiçbir meslektaşımız belgesiz kalmasın fırsatları değerlendirsin istiyoruz. Fakat sınavların kısa aralıklarla ve aylar içinde yapılabilmesi için kayıtlarımızın sayı yeterliliğinin olması gerekmektedir. Dikkatinize… Bugün burada belge almak için sınavlarda başarılı olup diğer gerekli işlemleri yapan meslektaşlarımıza belgelerini takdim edeceğiz. Diğer meslektaşlarımızın da bir an önce işlemlerini halledip belgelerine kavuşmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından sınavlarda başarılı olan berber ve kuaför esnafına belgeleri de takdim edildi.

2.339 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 325
 
yukarı