TCDD-OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI - Eskişehir Haberler

TCDD-OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Anasayfa / Ekonomi
TCDD-OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek arasında 28.12.2020 tarihinde teknik işbirliğini düzenleyen protokol imzalandı.

Törene, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş, Emniyet ve Kalite Yönetimi Daire Başkanı Mehmet Turşak, Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi Koordinatörü (ARUS) Dr. İlhami Pektaş katıldı.

İmzalanan protokolle, OSTİM Teknik Üniversitesi ile TCDD’nin fiziki imkân, laboratuvar, enstitü, akademi, eğitim ve Ar-Ge merkezleri dâhil öğretim elemanı, teknik personel ve tecrübeleri birleşti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet demiryolları raylı sistemler öncelikli olmakla birlikte, Üniversitenin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yapacağı staj, tez, proje vb. çalışmalarının TCDD iş yerlerinde uygulanabilmesi için gerekli imkânları sunacak. Bilimsel ve teknolojik Ar-Ge çalışmaları ile yurt içi ve yurt dışında ortak proje ve iş birliklerinin yapılması amaçlanan protokolde, OSTİM Teknik Üniversitesi'de TCDD’nin personellerinin gelişimine ve Ar-Ge çalışmalarına destek sağlayacak.

Sektöre yönelik çalışmalar ülkemize kazandırılacak

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “TCDD olarak, sanayimizin gözde bir merkezinde arkasına sanayicilerimizi de alan OSTİM Teknik Üniversitesiyle böyle bir iş birliği protokolünü imzalamış olmaktan memnuniyet duyuyorum. İnşallah bundan sonra TCDD’nin ihtiyacı olan sanayimizin ihtiyacı olan, sektöre yönelik çalışmaları birlikte ülkemize kazandırırız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Misyon, ülke sorunlarına çözüm üretmek

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, TCDD’nin Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olduğuna dikkat çekti. Aydın şu mesajları verdi: “OSTİM Teknik Üniversitesi de henüz hayatına yeni başlamış ama çok dinamik ve reel sektöre yakın, ülkemizin sorunlarına çözüm üretmeyi kendine misyon üretmiş bir yapı. Dolaysıyla bu iki kurumun yan yana gelmesiyle güzel işlere imza atmış olacağız. Bu imzaladığımız protokolün TCDD’ye ve Üniversitemize, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.”

TCDD daha büyük bir enerjiyle Türkiye’ye hizmet verecek

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, TCDD’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem tarihi açıdan hem de şu anki fonksiyonu itibariyle en önemli kurumlardan biri olduğuna dikkat çekti.

Rektör Yülek, şunları söyledi: “Yeni bir yapılanma içinde anladığım kadarıyla inşallah daha büyük bir enerjiyle Türkiye’ye hizmet verecek. Bu güzide kuruluşla OSTİM Teknik Üniversitesi olarak iş birliği yapma imkanlarını ortaya çıkartacak olan bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’un aynı zamanda ARUS Yönetim Kurulu Başkanı da olduğunu hatırlatan Yülek, “Bu protokol aynı zamanda Aynı zamanda OSTİM Teknik Üniversitesi ile ARUS arasında da bir iş birliği demektir.” dedi.

 

1.411 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

Üreticilere finansman desteği

11 Ocak 2021 Pazartesi

İhracat, salgından etkilendi

11 Ocak 2021 Pazartesi

EN YENİLİKÇİ AŞI ADAYI

online ziyaretçi: 385
 
yukarı