Özel sektör-kamu işbirliği güçleniyor - Eskişehir Haberler

Özel sektör-kamu işbirliği güçleniyor

Anasayfa / Ekonomi
Özel sektör-kamu işbirliği güçleniyor

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetimi, Eskişehir’de hizmet veren kurum ve kuruluşlarla istişare toplantılarında bir araya geldi. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Başkan Yardımcıları Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Albayrak tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerin gündeminde kurumlar arası iletişim, şehir sanayisine güç katacak proje ve destekler yer aldı.

Bu kapsamda SGK, İŞKUR ve KOSGEB’i ziyaret eden ESO Yönetimi, Odanın çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi, pandemi dönemindeki gelişmeler değerlendirildi.

Görüşmelerde; yeni istihdam teşvikleri, kısa çalışma ödeneği, sanayiye yönelik devlet destekleri ve belgelendirme faaliyetleri hakkında görüş alışverişi yapıldı. İl Müdürleri ise kurumların çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Ziyaretler hakkında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Devlet kurumlarımızla diyaloglarımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu zor günleri özel sektör-kamu işbirliği ile atlatmak için neler yapabiliriz sürekli istişare ediyoruz. Bu nedenle Eskişehir ve Eskişehir sanayisi için faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birebir görüşmeler yaparak şehrimize güç katacak proje ve destekleri değerlendiriyoruz. Biliyoruz ki her kurum şehrimiz için iyi işler ortaya koymak için canla başla çalışıyor ve daha fazlasına da hazır. Birlik olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde kurumlarımıza, İl Müdürleri ve personellerine teşekkür ediyorum.” dedi.

2.761 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 335
 
yukarı