ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE BİR MÜJDE DAHA! - Eskişehir Haberler

ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE BİR MÜJDE DAHA!

Anasayfa / Ekonomi
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE BİR MÜJDE DAHA!

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ile Ziraat Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Canay Demirbel, Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolüne imza attı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası arasında, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlamak için başlatılan proje dâhilinde Eskişehir’de de protokol imza töreni ve ürün bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

‘Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı’ ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ziraat Bankası’nın bu zorlu dönemde bir kez daha güç birliği yaptığını kaydeden ETB Başkanı Ömer Zeydan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "Ziraat Bankası ile Eskişehir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokolle üyelerimizin kredi imkânlarının artırılması, garantili ticaret kapsamında alıcının ve satıcının güvende çalışmaları konularında bir adım atılmış oldu. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Hüseyin Aydın arasında imzalanmış bir protokol illerde de bölge müdürlükleri ve Borsalar arasında imzalanıyor. Tüm üyelerimizin bu sisteme dâhil olmalarını arzu ediyoruz. Böyle bir imkânı iş dünyasına sunan Ziraat Bankasına teşekkür ediyoruz" dedi.

Finansmana erişimde kolaylık

Sözlerine devam eden Başkan Zeydan: “Üretimden ticarete ve günlük hayatımıza kadar, tüm alışkanlıklarımızı baştan aşağı değiştiren zorlu pandemi koşullarının en ağır etkileri, özellikle iş dünyasında kendisini hissettiriyor. Böylesine sıkıntılı bir süreçte imzalanan protokolle birlikte, ticaretin önündeki en büyük engel olan finansmana erişimde üyelerimize kolaylık sağlıyoruz. Bu sayede, üreticilerimiz ya da satıcılarımız tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecek. Ayrıca sattıkları malın bedelini, alacak riski taşımadan Ziraat Bankası garantisiyle peşin veya taksitli alabilecek. Alıcılar da 540 güne kadar vade imkânıyla finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayabilecek” diye konuştu.

Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Canay Demirbel de, esnafların ve sanayicilerin beklentileri doğrultusunda böyle bir sistem yapıldığını vurgulayarak, toplantıya katılan ETB üyelerine Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı konusunda bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

Toplantının son bölümünde ETB Başkanı Ömer Zeydan, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Canay Demirbel ve Ziraat Bankası şube müdürlerinin katılımıyla Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü imzalandı.

Üyelere finansmandan yararlanma çağrısı

İmza töreninde konuşan Başkan Zeydan: “Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde üyelerimiz bu sistemden faydalanabilecek. Böylece, artan korona virüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Eskişehir Ticaret Borsası olarak biz de Ziraat Bankası ile güçlerimizi birleştirdik ve kurumsal kartla tedarikçi finansmanı ödemelerini kolaylaştırdık. Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederken, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

1.652 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

Üreticilere finansman desteği

11 Ocak 2021 Pazartesi

İhracat, salgından etkilendi

11 Ocak 2021 Pazartesi

EN YENİLİKÇİ AŞI ADAYI

online ziyaretçi: 335
 
yukarı