ETO’DA HİJYEN EĞİTİMLERİNE İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR - Eskişehir Haberler

ETO’DA HİJYEN EĞİTİMLERİNE İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Anasayfa / Ekonomi
ETO’DA HİJYEN EĞİTİMLERİNE İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

ETO’nun Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği hijyen eğitimlerine katılan kişisi sayısı 21.500’e ulaştı.  

COVID-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlığımızı tehdit ediyor.   Salgın riskinin azaltılması, virüsün bulaşmasının önüne geçmek için işyerlerinde alınan hijyen önlemleri büyük önem taşıyor. ETO ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Hijyen Eğitimi hem işyeri sağlığı hem de COVID-19 tehlikesinin azaltılması için katkı sağlıyor. Bu kapsamda ETO Akademi aracılığıyla 2020 yılında düzenlenen hijyen eğitimi sayısı 44’e ulaştı.  

2020 yılında 1341 kişi eğitim aldı

ETO ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2020 yılında düzenlenen eğitimlere gıda başta olmak üzere hizmet sektöründe çalışan 1341 kişi katıldı. ETO Akademi aracılıyla düzenlenen hijyen eğitimlerine katılan toplam kişi sayısı ise 21.500’e ulaştı. Düzenlenen eğitimlerde 8 saat boyunca detaylı bir şekilde işyerinde alınması gereken hijyen uygulamaları anlatılıyor ve sınavlarda başarılı olanlara Hijyen Belgesi veriliyor.

Hijyen belgesi gıda sektörü için çok önemli

Pandemi sebebiyle işyerinde alınacak hijyen tedbirlerinin öneminin daha da arttığını belirten ETO Başkanı Metin Güler,  maske, mesafe ve temizlik şartlarına en üst düzeyde uyularak gıda sektöründe çalışanların almak zorunda olduğu Hijyen Belgesi için eğitimlerin sürdüğünü söyledi. İşyerinde alınacak önlemlerin salgının yayılmasının önüne geçtiğini belirten Güler, bu bakımdan Hijyen Belgesi’nin çok önem taşıdığını dile getirdi.

2.328 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 561
 
yukarı