Birsen, Covid-19 salgınındaki artışı nedeniyle UYARDı - Eskişehir Haberler

Birsen, Covid-19 salgınındaki artışı nedeniyle UYARDı

Anasayfa / Ekonomi
Birsen, Covid-19 salgınındaki artışı nedeniyle UYARDı

Eskişehir’de artan Covid-19 salgınındaki artış nedeniyle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden esnafımıza ve halkımıza uyarı…

Yaklaşık 8 aydır devam eden pandemi süresince hepimiz gerekli tedbirleri alarak Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek adına mücadele ettik. Bu süreçte sabırlı bir tutum sergiledik. İnsan sağlığını ön planda tutarak, gerekli hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Salgının başta ailemiz, yakınlarımız ve tüm insanlığa olan zararını ortadan kaldırmak adına sevdiğimiz mesleklerimizden, işlerimizden bir süre uzak kaldık. Belki de daha çok kazanacakken, sağlığımızı önde tutarak evde kaldık. Esnaf ve sanatkarlar olarak bu sürecin hem maddi, hem de manevi olarak en çok etkilenenleri biri de şüphesiz bizler olduk.

Kontrollü normalleşme sürecinde mesafelerin korunmadığı, salgının tamamen ortadan kalmış gibi davranıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu olumsuz davranışlar, bu güne kadar verilen mücadelenin, fedakarlıkların, maddi ve manevi zararların, alınan tedbirlerle elde edilen kazanımların ve gösterilen gayretlerin başa sarılması demektir.

Önlem basit; Maske, Mesafe ve temizlik. Sağlıklı bir gelecek için lütfen ama lütfen kurallara uyalım, tedbirleri elden bırakmayalım. Hem kendi sağlığımız, hem de yakınlarımızın sağlığını düşünelim. Tedbirsiz davrandığımızda binlerce esnaf ve sanatkarın işine ve ülke ekonomisine ne kadar zarar verdiğimizi düşünelim. Tedbirsiz davranış içerisinde bulunan kişileri uyararak, insanlığa hep birlikte faydalı olmaya çalışalım ve sürece hep birlikte katkı verelim.


EKREM BİRSEN
ESESOB BAŞKANI

2.651 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 501
 
yukarı