ETO COVID-19 PCR TEST MERKEZLERİ HİZMETE BAŞLADI - Eskişehir Haberler

ETO COVID-19 PCR TEST MERKEZLERİ HİZMETE BAŞLADI

Anasayfa / Ekonomi
ETO COVID-19 PCR TEST MERKEZLERİ HİZMETE BAŞLADI

Eskişehir Ticaret Odası üyesi firmalar ve çalışanları, Eskişehir Özel Gürlife Hastanesi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde oluşturulan özel merkezde COVID-19 PCR Testi yaptırabilecek. 10’dan fazla çalışanı olan firmaların talep etmeleri halinde testleri işyerinde yapılacak.

Eskişehir Ticaret Odası üyelerinin ve çalışanlarının sağlıklarını korumak, üye işyerlerinde salgının önüne geçmek için çok önemli bir anlaşmaya imza attı. ETO üyesi firmalar ve çalışanları piyasa koşullarına göre çok daha düşük bir ücretle COVID-19 PCR Testi yaptırabilecek. Eskişehir Özel Gürlife Hastanesi ile yapılan protokol sayesinde ETO üyesi firmalar ve çalışanları 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren 160 TL + KDV karşılığında COVID-19 PCR Testi hizmeti alabilecek.

10’dan fazla çalışanı olana işyerinde test imkanı

ETO üyesi firmalar ve çalışanları COVID-19 PCR Testi için www.etonet.org.tr adresinden başvuru yapabilecek. COVID-19 PCR Testi, Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde oluşturulan merkez ile Eskişehir Özel Gürlife Hastanesi’nde yapılacak. Günlük 1500 test kapasitesine sahip olacak merkezlerden ayrıca, 10’dan fazla personeli olan firmalar randevu ile işyerinde test yapılmasını talep edebilecek. ETO üyelerinin talebi doğrultusunda şehir merkezinde de test merkezleri oluşturulacak.

PCR Testi COVID-19 için neden önemli?

PCR testi, COVID-19 ile mücadele sürecinde etkin bir biçimde kullanılıyor. PCR testleri asemptomatik olarak adlandırılan, virüsle ilgili her hangi bir belirti göstermeyen ancak bulaştırıcı olabilen taşıyıcı kişilerin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Kişinin COVID-19 virüsü taşıdığı burun ve boğaz ucundan örneklerle tespit edilebiliyor. Bu sayede hastalığın daha fazla kişiye bulaşmasının önüne geçilebiliyor.

 

2.414 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 303
 
yukarı