ULUSLARARASI BULUŞ YARIŞMASI’NDA ESTÜ FARKI - Eskişehir Haberler

ULUSLARARASI BULUŞ YARIŞMASI’NDA ESTÜ FARKI

Anasayfa / Ekonomi
ULUSLARARASI BULUŞ YARIŞMASI’NDA ESTÜ FARKI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) himayeleri ve Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde gerçekleştirilen ülkemizin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olan 5. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda Eskişehir Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri kazandıkları ödüllerle büyük bir başarıya imza attılar. ISIF'20 "Uluslararası Buluş Yarışması’nda, uluslararası jüri kurulu tarafından değerlendirilerek ödüle layık görülen projeler 27 Eylül 2020 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen ödül töreniyle açıklandı.

Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST ile birlikte ülkemizin “Milli Teknoloji Hamlesi” hareketine büyük katkı sağlayan ISIF,  2016 yılından bugüne ulusal ve uluslararası buluş, ar & ge ve inovasyon ekosisteminde önemli yer edinmiş bir fuar. 40’ın üzerinde ülkeden 600’ün üzerinde buluşun katıldığı ISIF’20’de Eskişehir Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri Uluslararası Buluş Yarışması'na ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla katılım sağladı.

Başvuruları 5 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında alınan ISIF’20 "Uluslararası Buluş Yarışması"nda Dr. Öğretim Üyesi Burak EVİRGEN, Prof. Dr. Mustafa TUNCAN ve Prof. Dr. Ahmet TUNCAN “Granüler Zeminler İçin Örselenmemiş Numune Alıcı” projesi ile Türk Patent Best Academic ödülünü alırken, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Ekrem Kula yürütücülüğünde Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burak Evirgen ve Prof. Dr. Mustafa Tuncan ile birlikte geliştirilen proje ISIF’20’de Altın Madalya ödülüne layık görüldü.  Dr. Öğr. Üyesi Cihan Topal ve Araş.Gör.Dr. Burak Benligiray “Referans İşaretçisi, Referans İşaretçisini Oluşturma Yöntemi ve Referans İşaretçisini Algılayan Sistem” başlıklı proje ile, Prof. Dr. Yücel Güney, Doç. Dr. Erhan Ayas, Araş. Gör. Levent Köroğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Derya Över’de “Bor Atığından Montiselit (Camgsio4) Esaslı Biyoaktif Seramiklerin Üretimi” başlıklı ve Dr. Öğretim Üyesi Burak EVİRGEN, Prof. Dr. Mustafa TUNCAN, Prof. Dr. Ahmet TUNCAN  “Yüksek Mukavemetli Jet Ankraj” başlıklı buluşlarıyla Gümüş Madalya kazandı. Prof. Dr. Hatice Mehtap Kutlu ve Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan Kuş ise “Ceranib-2 Molekülün Akciğer ve Meme Kanserinin Tedavisinde Kullanımı” başlıklı çalışmaları ile Doç.Dr. Tolga Yasa ve Efe Mesut Kılıç “Fren Kaliperi” başlıklı çalışmaları ile Prof.Dr. Serdar Göncü “Yenilenebilir Enerjili Hibrit Hipolimnetik Havalandırma Ekipmanı” başlıklı buluşları ile ISIF’20’de Bronz Madalya ödülüne layık görüldü. Eskişehir Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin kazandıkları ödüllerle büyük bir başarıya imza attığı ISIF’20 Uluslararası Buluş Yarışması'nda Doç Dr. Tansu FİLİK ve Dr.Öğretim Üyesi Seçkin ULUSKAN’da katılımcı sertifikası almaya hak kazandılar.

 

2.937 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 378
 
yukarı