TEI’ye ‘KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” Verildi - Eskişehir Haberler

TEI’ye ‘KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” Verildi

Anasayfa / Ekonomi
TEI’ye ‘KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” Verildi

Eskişehir Valiliğince desteklenen, Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimleri başarıyla tamamlayan TUSAS Motor Sanayi (TEI), ‘KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” aldı.

TUSAS Motor Sanayi (TEI) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’e ‘KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi’ni veren Vali Erol Ayyıldız, ülkemizdeki sağlık sisteminden övgüyle bahsetti. 

Kovid-19 salgın dönemini en az zararla atlatabilmek için TSE'nin sanayi kuruluşları için "Kovid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" hazırladığını hatırlatan Vali Ayyıldız,  vatandaşlarımızdan özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uymalarını istedi.

Belge takdim programında Vali Ayyıldız’a; Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven ve TSE Ürün Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca eşlik etti.

Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda TSE tarafından yapılan ve sanayicilere önemli katkılar sağlayan "KOVID-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” firmalara uluslararası kalite avantajı sunmaktadır.

Havacılık motorlarında Türkiye’nin lider şirketi TEI, Türkiye için üretmeye “güvenle” devam ediyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sürecinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan ve sanayi şirketlerinin salgının etkilerinden korunmasını amaçlayan “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” yükümlülüklerini yerine getiren ve TSE denetimlerini başarıyla tamamlayan TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI),  “Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.

Dünyada görülen ilk vakadan itibaren ilgili makamların yapmış olduğu yönlendirme ve bilgilendirmeler neticesinde şirket genelinde aldığı çok çeşitli önlemler sayesinde çalışanları arasında vaka sayısını ve yayılmasını başarıyla kontrol altında tutan TEI, Türkiye’nin havacılık serüvenine yeni imzalar atmaya devam ediyor.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın teşrifleriyle düzenlenen törende, TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’e belgeyi Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız takdim etti. Vali Ayyıldız’a törende Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şennur Azade ve TSE Ürün Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca eşlik etti.

Belge takdiminin ardından düzenlenen yerleşke turunda Vali Ayyıldız, TEI’nin millî motor projelerini yerinde inceledi.

 

 

2.923 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 459
 
yukarı