Alpu’da Patates Hasadı - Eskişehir Haberler

Alpu’da Patates Hasadı

Anasayfa / Ekonomi
Alpu’da Patates Hasadı

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER 01.10.2020 tarihinde Alpu Ziraat Odası’nı ziyaret ederek, Başkan Murat TEPE, Yönetim Kurulu Üyesi Yasin YURDUSEVEN ve Yener KARAGÖZ’den İlçenin tarımsal durumu hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Çukurhisar Mahallesinde Yasin YURDUSEVEN’E ait tarlada patates hasadını inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER burada yaptığı açıklamada;

Eskişehir ilinde her yıl 20-25 bin dekar tohumluk ve yemeklik patates ekildiğini belirterek, bu yıl yaşanan don ve yüksek sıcaklık zararlarına rağmen patateste önemli bir verim ve kalite kaybı yaşanmadığını söyledi.
“Yemeklik Patates Üretiminde Karantina Etmenlerinin Takibi Projesi” kapsamında, Yemeklik Patates alanlarında belirlenen sayıda ve Tohumluk Patates ekim alanlarının tamamından her yıl toprak ve yumru numunesi alınarak analize gönderildiğini söyleyen İl Müdürü SEVER, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını vurguladı.

Bir süre tarla sahibi ve tarım işçileriyle sohbet ederek sorunlarını dinleyen SEVER, hem üreticilere hem de üretim içerisinde yer alan tarım işçilerinin önemine değinerek işlerin karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti

 

2.854 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 145
 
yukarı