Her Sağanakta Su Basan Yolda Geleneksel Bakım Çalışması - Eskişehir Haberler

Her Sağanakta Su Basan Yolda Geleneksel Bakım Çalışması

Anasayfa / Ekonomi
Her Sağanakta Su Basan Yolda Geleneksel Bakım Çalışması

Sağanak yağışların neredeyse yaşandığı her zaman su basan bölgede her yıl bakım çalışmaları yapılıyor ancak kalıcı bir çözüm üretilebilmiş değil. En son sağanaktada da alıştın olduğumuz görüntülerin yaşandığı bölgede neredeyse her yıl yol bakm çalışması yapılıyor.  Bu yıl ki bakım çalışmalarıda yapılmaya başlandı. Ancak sorunların devam etmeyeceğini önümüzdeki yağışların başladı günlerde göreceğiz.

Konu ile ilgili açıklama:

TEKSAN’DA BAKIM ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Kent merkezi ve 12 kırsal ilçede yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yoğunlukla kullandığı ve sorumluluk alanında bulunan caddelere bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Sorunsuz bir üst yapı için yaz boyunca büyük bir özveriyle çalışan Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler, kent merkezinde sorumluluk alanında bulunan cadde ve bulvarlarda çalışmalara devam ediyor. Farkı noktalarda üst yapı yenileme ve bakım çalışması gerçekleştiren ekipler son olarak sanayi esnafı ve vatandaşların yoğun kullandığı Teksan Sanayi Sitesi ve Emko Sanayi Sitesi güzergahında asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

Deformasyona uğrayan yol yüzeylerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, mevsim şartlarının izin verdiği sürece kent merkezi ve kırsalda çalışmaların devam edeceğini ifade ettiler. Teksan ve EMKO güzergahında ağır tonajlı araçların yola zarar vermesi nedeniyle cadde üzerinde bölgesel sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar ise gerçekleştirilen çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

2.478 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 226
 
yukarı