GÜBRETAŞ BİST-30 Endeksinde - Eskişehir Haberler

GÜBRETAŞ BİST-30 Endeksinde

Anasayfa / Ekonomi
GÜBRETAŞ BİST-30 Endeksinde

GÜBRETAŞ’ın Borsa İstanbul’daki GUBRF koduyla işlem gören hisseleri, 1 Ekim 2020’den itibaren BİST-30 endeksinde yer alacak.

Türkiye’nin bitki besleme sektöründeki ilk ve öncü şirketi olan GÜBRETAŞ’ın son yıllardaki operasyonel ve finansal başarısı, Borsa İstanbul’daki hisse performansına da yansıdı. Bunun neticesinde GÜBRETAŞ, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirketin ortak performansının ölçümlenmesi amacıyla oluşturulan BİST-30 endeksine dahil edildi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “Yıllardır geliştirdiği verimlilik artırıcı ürünleri, örnek oluşturan hizmetleri ve önemli tesis yatırımlarıyla tarım sektöründe öncü rolünü sürdüren GÜBRETAŞ, aynı zamanda İMKB’nin faaliyete başladığı 3 Ocak 1986’da borsada halka arz edilen ilk şirketler arasında yer almaktadır. Bu yönümüzle tarım sektörünün yanı sıra finans sektörünün de önemli halkalarından biriyiz” dedi.

İbrahim Yumaklı, “Ana hissedarı Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri olan GÜBRETAŞ’ın hisselerinin yüzde 25’i borsada işlem görmektedir. Bu açıdan biz kendimizi ‘yüzde 100 halkın şirketi’ olarak tanımlıyoruz. Şirketimizin operasyonel ve finansal başarılarının borsada işlem gören bu paylarımıza yansıması, finansal paydaşlarımız açısından memnuniyet verici. Devam eden yatırımlar tamamlandığında Türkiye’nin en büyük şirketleri arasındaki yerimizin daha da yükseleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

1.160 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 230
 
yukarı