Türk çiftçisi dünya için örnektir - Eskişehir Haberler

Türk çiftçisi dünya için örnektir

Anasayfa / Ekonomi
Türk çiftçisi dünya için örnektir

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kacır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tarım ve gıda üretimi, hayatımızın sürdürülebilmesi için en temel ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. İçinde bulunduğumuz şu günlerde tüm dünya bu gerçeği bir kez daha anlamıştır. Dünya küçülürken birbirinden uzaklaşan toplumlar kriz zamanında insanlığın ne anlama geldiğini kavramış, bu süreçte ülkemiz özellikle de çiftçilerimiz tüm dünyaya örnek olmuştur. Elbette yaşamımızın temelini oluşturan gıdalar soframıza kolay gelmemektedir. Tohum veya fidan olarak dikilen ürünler çiftçilerimizin alın teriyle yoğrularak soframıza ulaşmaktadır.

Çiftçilerimiz; ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve tükettiğimiz; ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir. Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerimiz; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemiz ve bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın kalkınmasında büyük öneme sahiptir.

İşte böylesine önemli bir sektörde 157 yıldır ülke çiftçisine hizmet vermekteyiz. Tohumundan ilacına, gübresinden hasadına üretimin her aşamasında çiftçilerimizin yanındayız. 17 Bölge Birliği ve 1.622 kooperatif ile memleketin her karış toprağına hizmet götüren, Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri ailesinin bir ferdi olmaktan, toprağın çilesini de ödülünü de yakından bilen çiftçilerden biri olmaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayım.

Tarım ülkesi olmamızı sağlayan, kışın soğuğunda, yazın sıcağında fedakarca üretim yapan tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyor, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum."

960 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

Eskişehir Hazır

13 Mayıs 2020 Çarşamba

18 YILDA 587 HES HİZMETE ALINDI

13 Mayıs 2020 Çarşamba

PTT Personeline 2 Bin TL Destek

online ziyaretçi: 419
 
yukarı