Bu zor günlerde fedakârca çalışan çiftçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz - Eskişehir Haberler

Bu zor günlerde fedakârca çalışan çiftçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz

Anasayfa / Ekonomi
Bu zor günlerde fedakârca çalışan çiftçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle pek çok sektörün sorgulanır hale geldiğini ifade eden Poyraz, mesajında şunları kaydetti:

“Bu süreçte, gıda ve tarımın ne denli önemli bir sektör olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, bu kriz günlerinde de sorumluluk alarak gıda arzında aksaklık yaşanmaması için her türlü fedakârlığı göstermiştir. Türk çiftçisi, ülkesine, toprağına, insanına ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu zor günlerde ülkemiz ve milletimiz için gösterdikleri fedakârlık dolayısıyla çiftçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Çiftçilerimiz; toprağın değerini, nimetin anlamını çok iyi bilmekte olan aziz milletimizin baş tacıdır.

Bu bilinçle bir buçuk asırdır hizmet vermekte olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerimizin ve ülke tarımının destekçisi olmaya devam etmekte, emeklerinin karşılığının zayi olmaması için memleketin her bir köşesinde tüm gücüyle hizmet vermektedir.

Bizlerin desteği ve çiftçilerimizin emeği ile tarımsal üretimde yaşanan artış; gıda, yem, ilaç ve imalat sanayimizin ham madde ihtiyacını karşılayacak, ithalatı azaltacak, ihracatı artıracak ve dolayısıyla ülkemizin ekonomik anlamda büyümesi konusunda büyük faydalar sağlayacaktır.

Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması dileğiyle, çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bereketli ve kazançlı bir gelecek diliyorum."

 

1.032 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 266
 
yukarı