“avm’ler,kuaförler ve berberler açılırken... ” - Eskişehir Haberler

“avm’ler,kuaförler ve berberler açılırken... ”

Anasayfa / Ekonomi
“avm’ler,kuaförler ve berberler  açılırken... ”

Covid-19 normalleşeme takviminde avm'lerin,kuaförlerin ve berberlerin açılma sürecini değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL  “temel ihtiyaçlarımızı;insan yoğunluğu olmayan ve evimize en yakın işletmelerden karşılamalıyız" dedi.
 
 Genel Başkan Süleyman BAKAL  konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:
 
 Covid -19 ile uzun ve zorlu bir mücadele yapan ülkemiz belli kazanımlar elde etti.
 Covid-19 savaşının gelinen bu noktasında; artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını aklımızda tutmalıyız.
 
 Yapacağımız hatalı davranışların/uygulamaların yeni covid-19 dalgalanmalarına sebep olabileceği , daha ağır yaptırım, sonuçları doğurabileceği sürekli zihnimizde olmalıdır.
 
 Her defasında vurgulanan bir gerçek var.Covid-19 kapalı,insan yoğunluğunun fazla olduğu,fiziksel  mesafeye uyulmayan ortamlarda; insandan insana ,enfekte  veya hasta olup da ;hastalık belirtisi göstermeyen  kişilerin, saçtığı damlacıkların insan vücuduna  alınmasıyla bulaşmaktadır.
 
 Covid-19 ile yaşamayı öğrenmemiz gereken bu  süreçte yapılması gereken ;kapalı,insan yoğunluğunun fazla olduğu ve fiziksel mesafenin ihlal edilme ihtimalinin yüksek olduğu ortamlarda uzak durmak olmalıdır.
 
 Ailesinin,sevdiklerinin ve toplum sağlığını düşünen tüketiciler; insan hareketliliğini azaltan ,ikametgahına en yakın işletmelerden alışveriş yapmalı ,alışveriş yaptığı ortamdan en kısa  sürede açık havaya çıkmaya özen göstermelidir.
 Covid 19 normalleşme sürecinde;avm'ler,kuaför ve berberler açılırken
 Alışveriş yaptığımız ortamlar;evimize ne kadar uzaksa,insan yoğunluğu ne kadar fazlaysa ,fiziksel mesafe ihlali ne kadar çoksa ve kapalı ortamda bulunduğumuz süre ne kadar uzunsa covid-19'un bulaşma ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

 Nitekim sokağa çıkma kısıtlama sürecinde; süreli olarak ,sokağa çıkmalarına izin verilecek yaş gruplarına da; bulaşımın önlenmesi  için;evlerinden yürüme mesafesinden  daha fazla  uzaklaşmamaları önerilmektedir.
 Temel ihtiyaçlarımızı;insan yoğunluğu olmayan,evimize en yakın ve alışverişten sonra en kısa sürede açık havaya çıkabileceğimiz işletmelerden karşılamaya dikkat ve özen göstermeliyiz.
 Covid-19 'u #BirlikteYeneceğiz...
 
 Süleyman BAKAL
 Genel Başkan

2.377 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

Eskişehir Hazır

7 Mayıs 2020 Perşembe

Aileler küçülüyor

7 Mayıs 2020 Perşembe

En iyi işverenler açıklandı

online ziyaretçi: 865
 
yukarı