ESO Üyelerine 25 Milyon TL’lik destek - Eskişehir Haberler

ESO Üyelerine 25 Milyon TL’lik destek

Anasayfa / Ekonomi
ESO Üyelerine 25 Milyon TL’lik destek

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Üyeleri 25 Milyon TL’lik Nefes Kredisi imkânından faydalanacak. Konu hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Koronavirüs salgınının etkilerinin sınırlandırılmasına katkı sunmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Denizbank iş birliğinde Üyelerimize 25 Milyon TL’lik bir kredi hacmi oluşturduk. Üyelerimize destek olacak bu kredi ayrıca bu zor günlerde firmalarımıza nefes aldıracak” dedi.

Firmalara bir can suyu olacak olacak kredinin 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz olacağını kaydeden Kesikbaş, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 faiz oranıyla sunulacağını belirtti.

ESO üyesi firmaların öncelikle Oda web sitesi üzerinden online müracaatla faaliyet belgesi alarak işlem yapacaklarına değinen Kesikbaş, “Reel sektörün önemli üreticileri olan Üyelerimizin üretime devam edebilmesi için desteklenmesi gerekmekte. Bizde onların yanındayız” diye konuştu.

Eskişehir Sanayi Odası üyeleri için gerçekleştirilen ve 25 milyon TL kredi imkanı için yapılan görüşmede Denizbank Organize Şube Müdürü Sabri Gümrah Akay, Yunusemre Şube Müdürü Aylin Gürefe, Merkez Şube Müdürü Süleyman Karamanlı ve Bağlar Şube Müdürü Sercan Erbilan yer aldı.

2.415 okunma

Yorum Yap

2 Haziran 2020 Salı

HAVELSAN’dan yeni normale

1 Haziran 2020 Pazartesi

“Sanal ofislere talep 7 kat arttı”

online ziyaretçi: 1449
 
yukarı