Ramazan Ayı Gıda Teröristleri İçin de Nimet Ayıdır - Eskişehir Haberler

Ramazan Ayı Gıda Teröristleri İçin de Nimet Ayıdır

Anasayfa / Ekonomi
Ramazan Ayı Gıda Teröristleri İçin de Nimet Ayıdır

Türk toplumu olarak tatlıyı seven bir milletiz,bunu  fırsat bilen bazı imalathaneler halkın sağlığını hiçe sayarak, fazla kar etmek amacıyla Genetiği değiştirilmiş mısırdan elde edilen yapay tatlandırıcı yani mısır şurubu kullanarak tatlı imal etmektedirler. Özellikle bu salgın günlerinde bağışıklığımızı düşürecek bu ucuz ve merdiven altı ürünlerden uzak durmalıyız.

İnsanlarımızın zihinlerini bulandırmak istemiyoruz. Ancak Gıda üreticileri tarafından tatlandırıcı olarak kullanılan ve pancar şekerinden daha ucuz olduğu için tercih edilen mısır şurubu şerbetinin, kalp ve damar sağlığını önemli ölçüde tehdit ettiği, Obezite’ nin tetikleyicisi olduğu, mide yanması ve gıda zehirlenmesine yol açtığı uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.Bir taraftan doğal pancar dan üretilen şeker, diğer tarafta kimyasal işlemlerden geçirilerek elde edilen yapay tatlandırıcıları halkımızın tercihine bırakıyoruz.

Ancak sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği de insanlarımızın Ramazan Bayramı ve diğer zamanlarda sofralarının tadını bozmamak adına mutlaka tatlı alırken mısır şurubu mu yoksa doğal pancar şekerinden mi imal edildiğini araştırmalarını ve ısrarla imal edenlere sormalarını rica ediyoruz.

Türkiye genelinde bu konuya duyarlı başta tanınmış markalar birçok tatlı imalatçısı ve içecek sektörü ürünlerinde şeker pancarından üretilen doğal şekeri tercih etmektedirler.

İnsan sağlığını ön plana çıkaran ve uyarılamızı dikkate alan duyarlı üreticiler pancar şekerine yönelerek bu konuda önemli bir adım atmışlardır. Biz tüketiciler olarak kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Kendin İçin, Seni Sevenler İçin, Sevdiklerin İçin, Ülken İçin, Sağlıklı Günler Görebilmek İçin Evde Kal TÜRKİYEM

Biz Sizler İçin ÜRETİYORUZ………………….

Saygılarımızla
Şeker – İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı
Hamit DOKUZLAR

1.845 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

Eskişehir Hazır

online ziyaretçi: 1314
 
yukarı