Eskişehir’de Toplu Çalışan İşyerlerine Ücretsiz Maske Dağıtılmaya Başlandı - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de Toplu Çalışan İşyerlerine Ücretsiz Maske Dağıtılmaya Başlandı

Anasayfa / Ekonomi
Eskişehir’de Toplu Çalışan İşyerlerine Ücretsiz Maske Dağıtılmaya Başlandı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla; sanayi işyerlerinde çalışanların takması/kullanması zorunlu hale getirilen maske temininde yaşanabilecek sıkıntıların önlenmesi adına 10 ve üzeri çalışanı olan işyerlerine Valilikler aracılığıyla ihtiyaç tespiti yapılarak maske dağıtılması hususu gündeme gelmiştir.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanarak yürürlüğe giren genelge gereği, insanların günlük ihtiyaçlarını görebileceği işyerlerinde hijyeni sağlamak amacıyla maske ve eldiven kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

Talimatlar gereğince Eskişehir Valiliği tarafından 10 ve üzeri çalışanı olan işyerlerinden Ticaret ve Sanayi Odaları aracılığıyla alınan maske talepleri, ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır.

Vali Özdemir Çakacak’ın talimatları doğrultusunda Vali Yardımcısı Kubilay Ant’ın koordinasyonunda güvenlik görevlilerimiz maske talebinde bulunan işyerlerine ücretsiz olarak maskeleri teslim etmektedir.

Bilindiği üzere, koronavirüs salgınından korunmak için alınması gereken en önemli tedbirlerden biri maske takmaktır. Toplum sağlığını korumak adına vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda, pazar ve marketlerde, kalabalık iş ortamlarında maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Kararın uygulanmaya başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın maske ihtiyacını karşılamak üzere gerekli tüm önlemler devletimiz tarafından alınmıştır.

Firmalarımızın faaliyetlerini devam ettirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirler ilgili kurumlarımızın gözetim ve denetiminde uygulanmaktadır. Firma çalışanlarımızın da kurallara uyarak Covid-19 ile mücadelemize destek vermeleri bizler için büyük önem arz etmektedir.

 

1.952 okunma

Yorum Yap

2 Haziran 2020 Salı

HAVELSAN’dan yeni normale

1 Haziran 2020 Pazartesi

“Sanal ofislere talep 7 kat arttı”

online ziyaretçi: 1695
 
yukarı