ÜLKÜ OCAKLARINDAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMASI - Eskişehir Haberler

ÜLKÜ OCAKLARINDAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMASI

Anasayfa / Kültür-Sanat
ÜLKÜ OCAKLARINDAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMASI

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN 1-7 EKİM CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLAMASI

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı…

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, yayımladığı mesajda, ‘Bu haftanın, ülkemiz, milletimiz ve kıymetli din görevlilerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah cc’dan niyaz ediyorum. Camilerin medeniyetimizdeki yeri ve önemi çok büyüktür. Camiler sadece ibadet edilen yer değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı yerlerdir. İslam ve Türk-İslam medeniyetinde bir cami inşa edildiğinde, etrafında eğitim kurumları, sağlık hizmetleri, hatta yetimleri ve yoksulları görüp gözeterek kurumları da inşa etmişlerdir. Bu hep böyle olmuştur. Camilerimizin ve din görevlilerimizin yüklendiği bu önemli görevlerin en üst derecede hayata geçirilebilmesi için kutladığımız bu hafta bir fırsata dönüştürülmelidir. Bu vesileyle 1-7 Ekim tarihleri Camiler ve Din görevlilerimizin anıldığı bu haftayı en içten dilek ve temennilerimizle kutluyorum.’ dedi.

‘Diyanet İşleri Başkanlığı ilk kez 1986 yılında 1-7 Ekim tarihlerini Camiler Haftası olarak ilan etmişti. 2002 yılına kadar böylece kutlandı. Türk Diyanet Vakıf-Sen’in 2002 yılında teklifi ile Camiler Haftası'nın ismi 2003 yılından itibaren Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak değiştirildi. O günden itibaren de bu isimle kutlanmaktadır.

2.879 okunma

Yorum Yap

21 Kasım 2020 Cumartesi

2020 Erişilebilirlik Ödülleri

21 Kasım 2020 Cumartesi

BİR ‘AVM KÜTÜPHANESİ’ DAHA

21 Kasım 2020 Cumartesi

21. Ulusal Çocuk Forumu Başladı

online ziyaretçi: 236
 
yukarı