Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir - Eskişehir Haberler

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

Anasayfa / Kültür-Sanat
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe hain darbe girişiminde sokaklara dökülen vatandaşların kahramanca başkaldırmasıyla direnişin öyküsünün yazıldığı günde Sivrihisar’da anma töreni düzenlendi.

Hükümet Meydanında yapılan anma törenine Sivrihisar Kaymakamı Alparslan Kılıç, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcı Hüseyin İlhan ve bir çok kurum müdürü katıldı. Hükümet Meydanında açılan 15 Temmuz sergisi gezisinin ardından program sona erdi.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyorum. 15 Temmuz’da demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda ederek kahramanca direniş öykülerinin yazıldığı günün üstünden tam 4 yıl geçti. 251 vatandaşımız şehit, 2193 vatandaşımız ise gazi oldu. Vatanın birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen hainler karşısında direnen aziz Türk Milletimin bir ferdi olmaktan büyük gurur duyuyorum. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi.

 

6.056 okunma

Yorum Yap

23 Eylül 2020 Çarşamba

KENT & KÜLTÜR SÖYLEŞİLERİ ONLINE

23 Eylül 2020 Çarşamba

ÖZEL TİYATROLARA REKOR YARDIM

online ziyaretçi: 369
 
yukarı